FIDESZ.HU > Hírek > Önkormányzat Nyomtatás
Ablak bezárása
Kaposvár kiegyensúlyozott gazdasági évre számít
Biztonságos és kiegyensúlyozott évnek vág neki Kaposvár, a város másfél évtizede először rendelkezik 150 millió forintos tartalékkal - mondta Szita Károly (Fidesz-KDNP) polgármester szerdán a város 2013-as, 18 milliárd forintos főösszegű költségvetéséről tartott sajtótájékoztatóján. A somogyi megyeszékhely önkormányzata később írja alá a kormány képviselőivel az adósságrendezési megállapodást, az állami átvállalás mértékéről ezután ad tájékoztatást a város vezetője.
Létrehozva: 2013. február 27., 15:15

A polgármester a sajtótájékoztatón kifejtette: az elmúlt évek fegyelmezett gazdálkodásának, az új önkormányzati finanszírozásnak és az adósságkonszolidációnak köszönhetően a korábbiaknál jobb körülmények között tervezhette a város az idei büdzséjét. Jut fejlesztésre és beruházásra is forrás, mintegy 12 milliárd forint értékben, hitel felvétele nélkül.
   
A legnagyobb fejlesztéseket sorolva megemlített két városrehabilitációs programot, a közösségi közlekedés fejlesztését, a távhőrendszer korszerűsítését, a csapadékvíz-elvezető rendszer rendbetételét, a kórház bővítését, a piac felújításának befejezését és a Deseda ökoturisztikai fejlesztést.
   
Kaposvár az idén 2,4 milliárd forintot költ önként vállalt önkormányzati feladatokra. Ez azt is jelenti, hogy folytatódik a városlakók által megfogalmazott, Kaposvár a legfontosabb című várospolitikai program végrehajtása - közölte Szita Károly.
   
A polgármester beszélt arról is, hogy ez az év elsősorban a munkahelyek védelméről szól, de új munkahelyekre is lehet számítani. A Kométa húsüzem megmentésével mintegy ezer család megélhetése válik biztonságossá, és a remények szerint a Cabero új üzemcsarnoka is hamarosan sok kaposvárinak ad majd munkát - tette hozzá. 
   
Szita Károly - mint a Fidesz önkormányzati tagozatának vezetője - az adósságkonszolidációval kapcsolatban úgy fogalmazott: "végre olyan kormánya van Magyarországnak, amely nem visz, hanem ad". Ezzel a lépéssel a falvakban és városokban élő embereket segítik, és mondanak nekik köszönetet azért, hogy a nehéz időszakban is működtették a kórházakat, az óvodákat, az iskolákat és a szociális intézményeket - mondta.
   
Hozzátette, a települések az adósságrendezéssel megszabadulhatnak múltbeli terheiktől, egy év múlva eljutva odáig, hogy nem lesznek működési problémáik.