Közös sikerként említette a vidékfejlesztési miniszter, hogy az Analitikai és Mintavételi Módszerek Szakbizottságának Magyarország 1972 óta házigazdája, és immáron a 28. alkalommal készíthettük elő a testület munkáját. A Codex Alimentarius keretein belül kidolgozott szabványok és irányelvek alapját képezik a Világkereskedelmi Szervezet Egészségügyi és Növény-egészségügyi Egyezményében foglalt elvárások ellenőrzésének. Ez a munka egyaránt fontos minden tagország, így Magyarország számára is, hiszen ez biztosítja a biztonságos és jó minőségű élelmiszerek világkereskedelmének alapját – fogalmazott Fazekas Sándor.
A Codex Alimentariusban folytatott eredményes szakmai munka mellett a miniszter kiemelte Magyarország és az ENSZ Élelmezési és Mezőgazdasági Szervezetével való sikeres együttműködését. A Magyar Kormány anyagi és szakmai támogatást nyújt a fejlődő országokba irányuló FAO projektekhez, valamint ösztöndíjat biztosít az alacsony jövedelmű országokból érkezett hallgatók magyarországi agráregyetemeken történő képzéséhez.
A Codex Alimentariust az ENSZ két szakosított szervezete, az Élelmezési és Mezőgazdasági Világszervezet (FAO) és az Egészségügyi Világszervezet (WHO) hozta létre 1963-ban. Feladata, hogy olyan szabványokat, gyakorlati szabályokat és útmutatókat dolgozzon ki, amelyek keretet adnak a fogyasztók biztonságos és jó minőségű élelmiszerrel való ellátásához, illetve megteremtik a tisztességes élelmiszer kereskedelem hátterét. A Codex egyik nagy jelentőségű szakbizottsága az Analitikai és Mintavételi Módszerekkel foglalkozó Szakbizottság. A Codex Alimentarius 50 éve alakult meg, így külön figyelem övezi a budapesti rendezvényt. A fél évszázados évforduló kapcsán 2013. március 5-én emlékülést rendeznek, ahol Oravecz Márton, a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal elnöke köszönti a megjelenteket, és előadást tart a Codex hazánkba látogató alelnöke, Awilo Ochieng Pernet is.
A FAO/WHO Codex Alimentarius tevékenységéről, feladatairól magyar nyelven részletes tájékoztatást találnak a Vidékfejlesztési Minisztérium élelmiszerláncfelügyeleti weboldalán, illetve a NÉBiH Codex Alimentarius menüpontja alatt.