ajánlott oldalak
Magyarország nemcsak az európai átlagnál teljesít jobban, de visszakapaszkodott régiónk élbolyába is.
Orbán Viktor sajtónyilatkozata a TAKATÁ-val kötött stratégiai megállapodás aláírása után, 2013. november 15.
 

Rogán: A parlament megvédi a rezsicsökkentést

A Fidesz képviselőcsoportjának vezetője a Magyar Televízió Az Este című műsorában hétfőn elmondta: nem szeretné a Fidesz, ha jogerős döntés lenne a rezsidíjak csökkentése ellen felszólaló gázszolgáltatók javára született első fokú bírósági döntésből. A politikus az M1 műsorában hozzátette, ha ugyanis a döntés jogerőre emelkedik, a magyar családoknak átlagosan havi 4400 forintot kellene visszafizetni. Ezt mi természetesen nem fogjuk engedni – hangsúlyozta
Létrehozva: 2013. március 12., 08:41 | Utoljára frissítve: 2013. március 12., 10:15
nyomtat küld

Rogán Antal elmondta, a cél érdekében a parlament minden eszközt be fog vetni, megvédi a rezsicsökkentést. Az Országgyűlés már a héten több jogszabályt módosít, például a gáz-, illetve a villamosenergia-törvényt. A parlament kimondja majd, hogy a gáz-, illetve energiaszolgáltatók mely költségelemeket vehetik figyelembe az árképzésükkor. A törvényhozók ezzel megvédik a Magyar Energia Hivatal rezsicsökkentésről szóló eddigi határozatait, illetve a kormány döntését. Másrészt a parlament az eddiginél sokkal szélesebb jogkörrel hatalmazza fel az energiahivatalt – mondta Rogán Antal, aki hozzátette, ezen a területen sürgős és gyors törvényalkotást szeretnének elérni. A politikus, mint elmondta, keddre kezdeményezte a házbizottság ülésének összehívását is, mert a Fidesz frakciója „abban gondolkodik”, hogy csütörtökön ebben az ügyben rendkívüli parlamenti ülés legyen. Ezt erősítette meg másnap reggel a Kossuth Rádió 180 perc című műsorában.

Rogán Antal az m1 Az Este című műsorában

 Arra a riporteri kérdésre, hogy nem kellene-e megvárni a jogerős, illetve kúriai döntést az ügyben, Rogán Antal azt mondta, a magyar családok érdeke szemben áll az energiaszolgáltatók érdekével, és ebben a kérdésben, ha a parlamentnek állást kell foglalnia, akkor nyilvánvaló, hogy nem azok mellé fognak állni, akik az elmúlt években óriási profitot tudtak realizálni. 2002 és 2010 között – amíg az új Fidesz-KDNP-kormány nem fagyasztotta be a rezsiköltségeket – hihetetlen mértékben emelkedett a gáz és a villamos energia ára, az előbbié 150, utóbbié 100 százalékkal, ami a szolgáltatóknak elképesztő plusz profitot jelentett – fogalmazott a politikus. „Mi nyilvánvalóan azt szeretnénk, ha a ezt a profitit nem vinnék ki az országból, hanem visszakapnák az emberek” – tette hozzá. Rogán Antal egyúttal megjegyezte, meg van lepődve, hogy a magyar bíróság milyen sebesen tud döntéseket hozni, miközben más ügyekben évekig is eltart egy ilyen folyamat.

A frakcióvezető arról is beszélt, nagyon fontosnak tartja, hogy a Fidesz aláírásgyűjtésbe kezd, hogy megmutassák, a magyar családok támogatják a rezsicsökkentés politikáját. A Fidesz elnökségének döntése után hétfőn bejelentett akció azért jelentős, mert Európában és Magyarországon is kezdik sokan azt a látszatot kialakítani, mintha a magyar kormány állna szemben az energiaszolgáltatókkal. Ez azonban nem így van: a rezsicsökkentés nemcsak a kabinetnek, illetve a kormánypárti képviselőknek fontos, hanem a magyar családoknak is – mondta. Rogán Antal szerint azért kérik az emberek támogatását a petícióhoz, hogy álljanak a kormányzat mellé, és követeljék, hogy minden magyar parlamenti képviselő álljon ki mind a külföldi, mind a belföldi nyomásgyakorlással szemben a rezsicsökkentés politikája mellett. Azt is hozzátette, nincs még egy európai uniós ország, ahol a családi költségvetéseken belül olyan magas lenne a rezsi aránya, mint Magyarországon.  Rogán Antal szerint a szolgáltatóknak van miből csökkenteniük az áraikat.

A politikus azt mondta, még érvényben van azon szerződések egy része, amelyek alapján a privatizáció idején az energiacégek extra kedvezményeket kaptak, és nyilvánvaló, hogy ezekből adott esetben következhetnek peres szituációk is. A politikus azonban hangsúlyozta, hogy a kormányzatnak nem az energiatermelő cégekkel, tehát az erőművekkel vannak problémái – bár ott is lehet vitatkozni a szerződéseken. A Fidesz azon csodálkozik, hogy – alapvetően a baloldali kabinetek – az energiaszektornak azokat a területeit privatizálták, amelyeken a közvetlen szolgáltatás történik. Szerinte ez egész Európában szokatlan, és kiszolgáltatottá teszi a fogyasztókat. A politikus hozzátette: a kormányoldal minden alkalommal elmondta, hogy az állam ezeken a területeken nagyon szívesen átveszi a szolgáltatást. Erre példa, hogy a kormányzat most visszavásárolja az E.ON gázüzletágát, ami a magyar családok számára nagyobb biztonságot jelent a jövőben. A kormány célja azonban nem feltétlenül a visszavásárlás, hanem egyszerűen elviselhető árakat szeretne biztosítani az emberek számára – tette hozzá Az Estében Rogán Antal, a Fidesz frakcióvezetője.

(hirado.hu-fidesz.hu)
 
médianaptár
-több
Jelenleg nincs információ
dosszié
Fundamentumok MSZP-SZDSZ Korrupédia Rendőri Brutalitás EU-Elnökség
események
-több
Tartsa a kurzort egy dátum fölé az aznapi programok- ért. Kattintson egy napra a részletekért.
Jelenleg nincs erre a napra vonatkozó információ
szervezet kereső
Keresse meg irányítószám alapján az Önhöz legközelebb működő választókerületi irodát!
Keres
új hozzászólók
 
 
HírekÁrvízi védekezésEU elnökségÖnkormányzatZöldEurópai UnióMondatokDossziéHírlevelek
Önkormányzati választások 2010 InterjúkInterjúPublicisztikaFórum
FrakcióVálasztott testületekTagozatokDokumentumokÖnkormányzati választások 2010Kapcsolat
KözleményekSajtótájékoztatók
VideókFotókHanganyagokDokumentumok
News in EnglishContact
EU-ElnökségMagyarország többre képes
Nyilvános szerződések