ajánlott oldalak
Magyarország nemcsak az európai átlagnál teljesít jobban, de visszakapaszkodott régiónk élbolyába is.
Orbán Viktor sajtónyilatkozata a TAKATÁ-val kötött stratégiai megállapodás aláírása után, 2013. november 15.
 

Kósa: Tudjuk, hol van a baj gyökere

Aláírásgyűjtésbe kezdett a kormány a rezsicsökkentés támogatására. "Szeretnénk világossá tenni, hogy a magyar választók többsége támogatja-e a rezsicsökkentés politikáját. Látszik, hogy a szolgáltatók az első felvonást megnyerték, mikor megtámadták a rezsicsökkentéssel kapcsolatos kormányrendeletet, és a bíróság első fokon nekik adott igazat. Családonként azonban átlagosan 4400 forintot kellene visszafizetni a szolgáltatóknak január elsejétől" – mondta a Kósa Lajos, a Fidesz alelnöke a Duna Televízió Közbeszéd című műsorában.
Létrehozva: 2013. március 13., 08:44 | Utoljára frissítve: 2013. március 13., 14:31
nyomtat küld

Mint hangsúlyozta, fellebbeznek a döntés ellen, de majdnem biztosak benne, hogy az európai fórumokra is elmennek a szolgáltatók, ebben az esetben pedig fontos lesz, hogy a fogyasztók döntő többsége milyen állásponton van. „A bírók is emberek, tévedhetnek is” – mondta Kósa Lajos, példaként említve a móri bankrablás ügyét, mikor egy ártatlan embert jogerősen elítéltek.

Kiemelte: szerintük ez a bírói ítélet nem megalapozott. „Ebben az esetben is feltételezhető, hogy vitathatjuk a bírói ítéletet (…). A jogbiztonságot biztosan nem ingatja meg, ha valaki az igazát másodfokon is védi” – fejtette ki.

Kósa Lajos a Duna TV Közbeszéd című műsorában

Kósa Lajos azt mondta: az egész európai uniót tekintve vásárlóerő-paritás alapján Magyarországon a legdrágább a rezsiköltség. "Valami nem stimmel, és tudjuk, hol van a baj gyökere" – mondta Kósa Lajos. Az alelnök úgy fogalmazott: a szocialisták úgy privatizálták az energiaszolgáltatókat, hogy eszközarányos, 8 százalékos eredményt számolhattak el. Ez időközben beépült az árba, ráadásul, ha a nyolc százalékos eredmény nem jött létre, a magyar költségvetés kiegészítette ezt. Itt jelentős tartalék van – húzta alá.

Azzal kapcsolatban, hogy csütörtökön a Magyar Energia Hivatal csütörtökön Magyar Energetikai és Közmű-szabályozási Hivatallá alakul, amely rendeletalkotási joggal is fog rendelkezni, melyet nem lehet bírósági úton megtámadni, azt mondta: a villamosenergia szektor 3 külföldi társasága (az RWE, az E.ON, és az EDF) 2011-ben 31 milliárd forint adózás utáni eredményt könyvelhetett el. Ugyanez a földgázszektorban a Főgáznál ez 7, 1 milliárd forint, az E.ON-nál 4,8 milliárd forint volt. Az árat az energiahivatal fogja meghatározni, mely a parlament alá rendelt független szabályozó hatóság lesz - fejtette ki.

Az alkotmánymódosítással kapcsolatban Kósa Lajos azt mondta: ha most ellenzékben lennének, és így módosítanák az alaptörvényt, ahogy a jelenlegi kormány teszi, támogatnák. Kósa Lajos kiemelte: a módosításban nincsen röghöz kötés, hiszen - mint mondta - azt jelenti, hogy valamit megtiltanak. A kormány azonban azt szeretné, hogy ha a magyar állam valakinek finanszírozza a felsőfokú tanulmányát, akkor az illetőtől kér is valamit.

Németh: A magyar családok mellé be kell állni

Németh Szilárd, a rezsicsökkentés ellenőrzéséért felelős fideszes munkacsoport vezetője az M1 Az Este című műsorában azt mondta: a szolgáltatók, az ellenzéki pártok és egy bírósági döntés közösen akara megakadályozni azt a rezsicsökkentést, amit a megválasztott magyar parlament és a kormány elhatározott.

Hangsúlyozta: kedden elfogadták a gázszolgáltatásról és a villamosenergiáról szóló törvényt, melyben rögzítették, hogy semmilyen terhet nem terhelhetnek át a szolgáltatók, ezt alkalmazni kell a folyamatban lévő bírósági ügyekben. Csütörtökön pedig rendeletalkotási jogot kap az energiahivatal – emelte ki.

Mint kifejtette, az energiahivatal jogszabályt alkot, jogszabályt pedig közigazgatási bíróságon nem lehet megtámadni, csak alkotmánybíróságon. Ez sokkal erősebb lehetőség az energiahivatal kezében, mikor a rendszerhasználati díjakat megállapítja. Mint mondta, az általa vezetett munkacsoport a lakossággal tartja a kapcsolatot.

Németh Szilárd az m1 Este című műsorában

Az aláírásgyűjtéssel kapcsolatban kiemelte: először a teljes frakció aláírja az ívet, melyen az a kérdés szerepel, hogy támogatja-e a lakosság a már megvalósult rezsicsökkentést, illetve a jövőbeli rezsicsökkentéseket? „Minden épeszű embernek érdekében áll a rezsicsökkentés” – fogalmazott Németh Szilárd.

Elmondta: 1995-ben a Horn-kormány „hihetetlen feltételek mellett” privatizálta az energiaszolgáltatókat, biztosította a mindenkori hasznot, azóta „óriási pénzt zsebeltek be”. A lakossági gáz-és villamosenergia szolgáltatás a piac kis szelete, nem igaz tehát, hogy tönkremennek ezek a cégek, csupán ebben a szegmensben nem lesz meg az az extra luxus profit, amit eddig a családoktól vettek el.

A Fidesz érdekelt abban, hogy profitot termeljenek, de a magyar családok mellé be kell állni – emelte ki hozzátéve, a szocialista kormányzás 8 éve alatt 15-ször emeltek árat, kétszeresére nőtt a villamosenergia, háromszorosára a gáz ára.

Jelenleg az E.ON gáztározók visszavásárlása történt meg; eddig a németek és az oroszok határozták meg a gáz árát, most pedig a magyarok és az oroszok fogják meghatározni a magyarországi árakat - fejtette ki Németh Szilárd.

(hirado.hu)
 
médianaptár
-több
Jelenleg nincs információ
dosszié
Fundamentumok MSZP-SZDSZ Korrupédia Rendőri Brutalitás EU-Elnökség
események
-több
Tartsa a kurzort egy dátum fölé az aznapi programok- ért. Kattintson egy napra a részletekért.
Jelenleg nincs erre a napra vonatkozó információ
szervezet kereső
Keresse meg irányítószám alapján az Önhöz legközelebb működő választókerületi irodát!
Keres
új hozzászólók
 
 
HírekÁrvízi védekezésEU elnökségÖnkormányzatZöldEurópai UnióMondatokDossziéHírlevelek
Önkormányzati választások 2010 InterjúkInterjúPublicisztikaFórum
FrakcióVálasztott testületekTagozatokDokumentumokÖnkormányzati választások 2010Kapcsolat
KözleményekSajtótájékoztatók
VideókFotókHanganyagokDokumentumok
News in EnglishContact
EU-ElnökségMagyarország többre képes
Nyilvános szerződések