Off-shore cégnek az tekinthető, amely nem fedi fel tulajdonosait. A Gazdasági Bizottság a bevándorlási program kapcsán csak és kizárólag olyan cégeket hagy jóvá, amelyek feltárják valódi tulajdonosaikat. Ez a kitétel szerepel a bizottság által meghatározott szempontrendszerben, amely többek között azt is szigorúan meghatározza: a kérelmezőnek a tulajdonosok kilétének felfedése mellett igazolnia kell, hogy a vállalkozás valóban létezik és igazolnia kell a képviselők személyét is.
Ebben az esetben is ez történt, a cég tulajdonosai felfedték magukat. A fő tulajdonos a több milliárd dolláros forgalmat bonyolító kínai Wanhua cég vezetője, Simon Mu, a kínai-magyar kapcsolatok elkötelezett építője, hiszen a Wanhua tulajdonában áll a legnagyobb kínai-magyar közös tulajdonú vállalat, a BorsodChem is. A kérelemben szereplő cég további tulajdonosainak neve is nyilvános. Boros Attila, Dr. Lian Wang (korábban a Deutsche Bank és a Morgan Stanley munkatársa) és Jonathan Chan az üzleti életben ismert nevek, tapasztalatuk és feddhetetlenségük megkérdőjelezhetetlen.
Mindezen tények a Gazdasági Bizottság nyilvános ülésén is elhangoztak, Varju László és képviselőtársai azért nem tudják, mert nem voltak jelen a bizottság ülésén. Az pedig természetes, hogy mivel a jóváhagyott vállalkozás külföldön forgalmaz magyar állampapírt, külföldi jog alapján jön létre és működik. Ellentétben a Demokratikus Koalíciót vezető Gyurcsány Ferenc korábbi üzlettársával, Simor Andrással, aki a Magyar Nemzeti Bank elnökeként kedvező adózású off-shore területre menekített magyar pénzeket, a fent említett vállalkozás kínai üzletemberek pénzét hozza Magyarországra. Gyurcsány Ferenc és Varju László korábban olyan törvényeket alkottak, amelyek segítettek Simor Andrásnak és barátainak, hogy százmilliókat vigyenek ki a magyar adózás elől off-shore területre. Ezzel megkárosították a magyar adófizetőket, megkárosították a magyar államot - írta Koszorús László, az Országgyűlés Gazdasági és informatikai bizottságának alelnöke.