A keretstratégia előterjesztői a független Szili Katalin, a KDNP-s Nagy Andor, a fideszes Ékes József, az MSZP-s Tóbiás József és a jobbikos Varga Géza voltak. Az Országgyűlés 325 igennel, 11 nem szavazat mellett, tartózkodás nélkül fogadta el az előterjesztést.
A dokumentum kimondja, hogy a keretstratégiában foglalt, "a magyar nemzet hosszú távú sikeres fennmaradását célzó alapelveket és stratégiai célkitűzéseket" a jogalkotásban - többek között a költségvetés elfogadásakor - és a szakpolitikai stratégia- és programalkotásban folyamatosan érvényre kell juttatni. Éppen ezért az Országgyűlés a hétfői döntéssel felkérte a kormányt, hogy hozzon létre a keretstratégia érvényesítését, megvalósítását elősegítő, a fenntartható fejlődés ügyét érintő kormányzati döntések koordinációjáért felelős államtitkárokból álló testületet. Az ország számára rendelkezésre álló hazai, vagy uniós fejlesztési források felhasználásának tervezésekor pedig érvényesítse a keretstratégia elveit és javaslatait, továbbá a keretstratégia megvalósítását szolgáló kormányzati intézkedésekről kétévente adjon összefoglaló tájékoztatást a Nemzeti Fenntartható Fejlődési Tanácson keresztül az Országgyűlésnek.
Emellett az Országgyűlés felkéri a Nemzeti Fenntartható Fejlődési Tanácsot, hogy koordinálja a keretstratégia négyévenkénti felülvizsgálatát.