Szájer József az Alkotmánybíróság jogköreiről szólva elmondta, a testület nem vizsgálhatja, semmisítheti meg az alaptörvény módosítását, csak a jogszabályokkal teheti ezt. Hozzátette, hogy a szakmában folyik vita arról, mi a teendő, ha az Ab nem tartja be a rá vonatkozó szabályokat, hiszen semmilyen szankcionálási, felülvizsgálati lehetőség sincsen ilyen esetekben. Szélsőséges példaként említette, hogy az Alkotmánybíróság akár az összes hazai törvényt hatályon kívül helyezheti, hiszen a jogi lehetősége meg lenne rá.
A fideszes európai parlamenti képviselő azt mondta, kampány indult Magyarország ellen, amiben a külföldi sajtó is részt vesz, s csak ritkán kérik ki a budapesti kormányzat véleményét is. Véleménye szerint sok esetben a külföldi politikusok és újságírók a tények vizsgálata helyett a magyar ellenzék megalapozatlan és hibás kritikáját veszik át, átfogó ismeretek nélkül.
Szájer József beszélt a hallgatói szerződésről is, amelynek szerinte "az alaptörvényben a helye, és aki ezt nem veszi tudomásul, az a demokráciát kérdőjelezi meg". A politikus szerint a demokratikus folyamat része, hogy az adófizetők beleszólhatnak abba, hogy az állam mire fordítja a pénzüket. Úgy véli, a hallgatói szerződés kérdését övező viták is nyilvánvalóvá tették, hogy alkotmányos szintű szabályozásra van szükség.
Cikk: | A konkrétumokba nem tudnak belekötni a bírálók |
Cikk: | Szájer: Nem lehet kettős mérce |