Ismeretes, hogy Schmidt Csaba polgármester irányításával néhány órán belül felállt a városvezetőkből, a polgármesteri hivatal, a katasztrófavédelem, a rendőrség munkatársaiból és a sok önkéntes állampolgárból álló csapat, amely három napon át koordinálta a mentést és segítette a kimenekített bajbajutottakat.
A köszönőlevelekben sokan a „példás” kifejezést használták, és elismeréssel nyilatkoztak arról az emberi hozzáállásról, amit Tatabányán tapasztaltak. „Büszke lehet a város arra, hogy ilyen jó szándékú, segítőkész polgárai vannak” – olvashatjuk az egyik üzenetben. Többen cáfolták a sajtóban megjelent híreket, amelyek szerint minden segítség nélkül kellett várniuk a közutakon a hó fogságában. Volt, aki leírta, hogy kisgyermekeivel lehetősége nyílt egy tatabányai családnál vendégeskedni, és így még a gyerekek délutáni alvása nyugalomban telhetett.
Érkezett a Vajdaságból is levél, amiben beszámolnak arról, hogy a szerb sajtó napokig kiemelt hírként írt a történtekről, hiszen több mint ezer szerb állampolgár rekedt Magyarországon. Kiemelték a Tatabányán tapasztalt segítséget, és külön megemlítik azt a rendőrnőt, aki egy szívbeteg szerb kislánynak nyújtott szállást. A példás vendégszeretet és a törődés, amit a hóban elakadtak tapasztalhattak Tatabányán, megszépítették, és elviselhetővé tették a hó fogságában töltött órákat – derül ki a sok-sok köszönőlevélből, amelyek Schmidt Csaba polgármesterhez érkeztek.