Bajnai Gordon paktumot kötne a bankokkal, és levinné a bankadó mértékét az európai átlagra – fogalmazott Zsigó Róbert, hozzátéve, „abban megrendíthetetlen a volt miniszterelnök, hogy folyamatosan, minden egyes ügyben a bankok és a multik oldalára áll, és nem az emberek oldalára”. Ezt a veszélyes gazdaságpolitikát folytatta akkor is, amikor kormányon volt, és ezt folytatná továbbra is – szögezte le a fideszes országgyűlési képviselő.
Felhívta a figyelmet arra, hogy Európában nincsen egységes bankadó, minden országban a bankok mérlegfőösszegeihez viszonyítva vezették be. Az európai átlaggal számolva elmondhatjuk, hogy Bajnai 100 milliárd forintot venne ki a költségvetésből és az emberek zsebéből – hangsúlyozta. Zsigó Róbert kiemelte, Magyarországnak ma olyan kormánya van, amely az emberek oldalán áll, „szemben a Gyurcsány-Bajnai-korszakban követett veszélyes gazdaságpolitikával”.
2010-ben ez a kormány nem az emberek terheit növelte, hanem azoknak a terheit, akik az előző korszak nyertesei voltak; nem az emberek, hanem többek között a bankok adóját emelte meg – emlékeztetett. Hangsúlyozta, az elmúlt három évben bebizonyították, hogy „mindenféle paktum nélkül” lehet kormányozni az országot, stabilan lehet tartani a költségvetést”, illetve az emberek terheinek a növelése nélkül lehet növelni a foglalkoztatást, valamint csökkenteni a családok terhét.
Mint mondta, jelenleg a bankadó meghatározott összeg a magyar költségvetésben, és nagyon fontos a stabilitás érdekében. Míg 2010 előtt nevetségesen alacsony összeget, 13 milliárd forintot fizettek be a bankok a büdzsébe, tavaly ez az összeg 187 milliárd volt, az idén pedig a tervek szerint 144 milliárd – közölte, megjegyezve: ebből venne el 100 milliárdot Bajnai Gordon. Joggal tehetjük fel a kérdést: miből finanszírozná ezt az összeget? - fogalmazott a fideszes politikus. Zsigó Róbert úgy fogalmazott, félő, hogy - ahogyan 2010 előtt is – megint a magyar családokkal fizettetnék meg ennek a paktumnak az árát. Félő az, hogyha lehetőséget kapna erre Bajnai, akkor annak megint a nyugdíjasok innák meg a levét, csökkenne a gyes, nőnének a középosztály bérre rakódó járulékai, veszélybe kerülne a családi adókedvezmény, csökkenne a minimálbér, és valószínűleg emelkednének a rezsiárak is – sorolta.
Úgy fogalmazott, 2010-ben megegyeztek abban, hogy az emberekkel közös erővel „húzzuk ki magunkat abból a bajból, amibe a Gyurcsány-Bajnai-kormány sodorta ezt az országot. Jövünk ki ebből a gödörből, ebből a szempontból nagyon veszélyes és felháborító, hogy Bajnai újra a bankok oldalára áll, újra az ő helyzetükön könnyítene; nem a magyar családok, hanem a bankok érdekeit nézi - húzta alá. Rámutatott, nagyon fontos felhívni az emberek figyelmét arra, hogy „ne dőljenek be” az ilyen jellegű bejelentéseknek, mivel „ugyanazok mondják ugyanazt, amit 2010 előtt csináltak”.
Cikk: | "Ha a baloldalon múlik, ma nem lenne nyugdíj" |
Cikk: | A szocialisták működésképtelen helyzetbe sodorták az országot |
Cikk: | Bajnai első gondolata most is a szolgáltatókkal való alku |