Szijjártó Péter kifejtette: a kormány keleti nyitás stratégiájának egyik pillére a kaukázusi országokkal való együttműködés, és ezek között a magyar-azeri az egyik legsikeresebb terület. Emlékeztetett arra, hogy az utóbbi időben jelentős mértékben fejlődtek a magyar-azeri kapcsolatok, tavaly decemberben Bakuban nyílt meg az első magyar kereskedőház, ahol jelenleg 40 magyar kis- és középvállalkozás szolgáltatásainak, termékeinek értékesítéséről egyeztetnek azeri cégekkel.
Szijjártó Péter elmondta, hogy április 7-én megkötötték a magyar-azeri légügyi megállapodást, így adott a jogi alapja az új járat közlekedtetésének. Megjegyezte: folynak a légügyi tárgyalások az Európai Unió és Azerbajdzsán között, így a két ország közötti légügyi egyezmény az unióval történő megállapodásig él. Az államtitkár kitért arra, hogy a Wizz Air keleti fejlesztési törekvései egybeesnek a kormány keleti nyitás stratégiájával. A kormány a Magyar Turizmus Zrt. és a Wizz Air egyeztet arról, hogy a légitársaság milyen szerepet töltsön be Magyarország népszerűsítésében.
Kérdésre válaszolva Szijjártó Péter elmondta, hogy április 22-én, Moszkvában a magyar kereskedőház nyitása kapcsán tárgyal a magyar-orosz vegyes bizottság orosz társelnökével is. A megbeszélésen szorgalmazni fogja, hogy az orosz légügyi hatóságok tegyenek lépéseket a két ország közötti közvetlen légi összeköttetés megteremtéséért.
Váradi József hangsúlyozta, hogy Wizz Air 34 desztinációt kínáló budapesti hálózata kaput nyit az azeri utasoknak Európába. Az új útvonal mindkét irányban erősíti a turizmust, valamint fontos infrastruktúrát létesít a Magyarország és Azerbajdzsán közötti kereskedelmi és üzleti kapcsolatok számára.
A Wizz Air Kelet-Közép Európa legnagyobb diszkont légitársasága, 40 A320 Airbusból álló flottát üzemeltet 16 állomásról, több mint 270 útvonalon, 94 desztinációval, 34 országba. A Wizz Airnél 1500 szakember biztosítja a szolgáltatást, és becslések szerint 2013-ban több mint 13,5 millió utas választja a légitársaságot.