Hazánk eljuttatta a 2013-2016-os időszakra vonatkozó konvergenciaprogramját az Európai Bizottságnak és az Európai Tanácsnak. Abban bízunk, hogy a konvergenciaprogramban szereplő tények alapján végre Magyarország felállhat arról a szégyenpadról, melyre hazánkat rá is ültettek azonnal, amikor 2004-ben az unió tagja lettünk, hiszen azóta zajlik ellenünk a túlzottdeficit-eljárás – hangsúlyozta Puskás Imre.
Felhívta a figyelmet arra, hogy a túlzottdeficit-eljárás alól a szocialisták képtelenek voltak kiszabadítani az országot, a gazdasági mutatók folyamatosan romlottak. A szocialisták kormányzása alatt folyamatosan növekedett az államadósság, képtelenek voltak 3 százalék alatt tartani az államháztartás hiányát, a gazdasági növekedés elmaradt az uniós, illetve a környező országok átlagától, és a foglalkoztatás terén is komoly kihívásokat hagytak a jelenlegi kormánynak. Az államadósság kapcsán emlékeztetett, 2002-ben a polgári kormány úgy adta át az ország irányítását a balliberális oldalnak, hogy 52,7 százalék volt az államadósság mértéke a GDP-hez viszonyítva, ez a mutató viszont 85 százalék fölé kúszott a 2010-es kormányváltásig. Felidézte, a szocialisták kormányzása alatt a 3 százalék alatti érték helyett átlagban 6 százalék volt a költségvetés hiánya.
Puskás Imre felhívta a figyelmet arra, az államadósság mértéke 2012-ben GDP arányában megközelítette a 79 százalékot, 2013-ban 78 százalékos az előrejelzés, és az ezt követő években is folyamatosan csökken majd az államadósság mértéke, 2016-ban már 73 százalékkal számolnak. Elmondta, az államháztartás hiánya 2011 óta 3 százalék alatt van, 2013-ban is 3 százalék alatt marad a hiány, és ez így lesz 2014-ben is. Ezek erősítik azt a reményünket, sőt elvárásunkat, hogy az unió a teljesítmény, a tények, a mutatók alapján ítélje meg azt, hogy Magyarország hogyan teljesít. Jogosnak azok a reményeink, hogy Magyarország kikerüljön a túlzottdeficit-eljárás alól – fűzte hozzá.
Puskás Imre hangsúlyozta, a túlzottdeficit-eljárás megszüntetése erős visszaigazolása lenne annak, hogy Magyarország 2010 óta jó költségvetési és eredményes gazdaságpolitikát folytat, és tartósan ezen a kedvező pályán maradhat.
A fideszes politikus szerint a konvergenciaprogram csattanós választ adott azoknak a kétkedőknek is, akik folyamatosan azt mondták, hogy az idei költségvetés csak úgy tartható, ha az Országgyűlés módosítja azt, megszorító csomagok érkeznek. Magyarországon a költségvetési politika és a gazdaságpolitika stabil és kiszámítható, nincs szükség további intézkedésekre annak érdekében, hogy a költségvetés egyensúlyban legyen és az unió felé vállalt kötelezettségeit hazánk teljesíteni tudja – húzta alá Puskás Imre.
Cikk: | Varga: Újraindul az idén a növekedés |