ajánlott oldalak
Magyarország nemcsak az európai átlagnál teljesít jobban, de visszakapaszkodott régiónk élbolyába is.
Orbán Viktor sajtónyilatkozata a TAKATÁ-val kötött stratégiai megállapodás aláírása után, 2013. november 15.
 

Debrecen Macedóniával fejlesztené az együttműködést

A mezőgazdaság, a logisztika, a turizmus, a gyógyszeripar és az egészségipar területén fejlesztené gazdasági kapcsolatait Debrecen Macedóniával - ismertette Papp László (Fidesz), a város stratégiai alpolgármestere szerdán sajtótájékoztatón.
Létrehozva: 2013. április 24., 14:46 | Utoljára frissítve: 2013. április 24., 18:24
nyomtat küld

Magyarország és Macedónia kereskedelmi forgalma tavaly 100 millió euró volt, a kapcsolatok fejlesztésében komoly tartalékok vannak, és ebből Debrecen is ki kívánja venni a részét - tette hozzá. Papp László azt mondta: Debrecen a vállalkozók közvetlen piaci együttműködését támogatja, az első jelentős lépés szerinte a Debrecen és Szkopje közötti charterjárat elindítása lehetne.  
    
Darko Angelov, a Macedón Köztársaság budapesti nagykövete szerint Debrecen kiváló logisztikai kapuja a térségnek, csakúgy, mint Macedónia a Dél-Balkánnak, és ezeket az előnyöket jól kihasználhatnák a vállalkozók.
    
A nagykövet megemlítette, hogy évente 100-150 ezer magyar turista utazik át Macedónián. Szeretnék - tette hozzá -, ha közülük mind többen célországot látnának országában.
    
Darko Angelov szerint a mezőgazdaságban is van lehetőség az együttműködésre, ezt azzal indokolta, hogy a betakarítási időszak eltérő időpontja miatt a két ország nem vetélytárs, hanem kiegészíti egymást. Macedóniában jelenleg alakítják ki az ipari parkokat, ehhez szeretnék átvenni a jelentős tapasztalatokkal rendelkező debreceni Xanga cégcsoport tapasztalatait - tette hozzá a nagykövet.
    
Herdon István, a Xanga debreceni cégcsoport vezérigazgatója  elmondta: 14 éve fejlesztik a debreceni Határ úti ipari parkot, amely zöldmezős beruházásként indult, és mára mintegy negyven vállalkozás működik a létesítményben, több mint ötezer embert foglalkoztatnak, a tavalyi árbevételük 700 milliárd forint volt.
    
A Xanga 2010-ben kezdte meg a debreceni repülőtér fejlesztését, ahol logisztikai központot alakítanak ki.
    
A repülőtéren 50 ezer négyzetméteres csarnokegyüttest építenek, a légi- és az autópálya-összeköttetés mellett hamarosan elkészül a vasúti átrakó. Ezzel tengeri kijáratokhoz is el tudják juttatni a térség árucikkeit, de közvetlen vasúti kapcsolatuk lesz a repülőtérről Oroszországba, illetve Kínába is - ismertette Herdon István.

(MTI - fidesz.hu)
 
médianaptár
-több
Jelenleg nincs információ
dosszié
Fundamentumok MSZP-SZDSZ Korrupédia Rendőri Brutalitás EU-Elnökség
események
-több
Tartsa a kurzort egy dátum fölé az aznapi programok- ért. Kattintson egy napra a részletekért.
Jelenleg nincs erre a napra vonatkozó információ
szervezet kereső
Keresse meg irányítószám alapján az Önhöz legközelebb működő választókerületi irodát!
Keres
új hozzászólók
 
 
HírekÁrvízi védekezésEU elnökségÖnkormányzatZöldEurópai UnióMondatokDossziéHírlevelek
Önkormányzati választások 2010 InterjúkInterjúPublicisztikaFórum
FrakcióVálasztott testületekTagozatokDokumentumokÖnkormányzati választások 2010Kapcsolat
KözleményekSajtótájékoztatók
VideókFotókHanganyagokDokumentumok
News in EnglishContact
EU-ElnökségMagyarország többre képes
Nyilvános szerződések