A 2014-2020 közötti időszak egyik kiemelten fontos fejlesztése Debrecenben a komplex egészségügyi gazdaságfejlesztési program, ami regionális jelentőségű, sőt határon átnyúló hatású fejlesztéseket is tartalmaz - hangsúlyozta Papp László az Egészségipar és innováció 2014-2020 címmel rendezett nemzetközi konferencia szünetében tartott tájékoztatón megjegyezve, hogy a projektet 2,1 millió euróval támogatja az Európai Unió.
A programban a debreceni önkormányzat és a Debreceni Egyetem mellett belga, holland, portugál, olasz, lett, szlovén és bolgár önkormányzatok, egyetemek, illetve fejlesztési ügynökségek vesznek részt. A felek jelenleg kölcsönösen tájékozódnak egymás lehetőségeiről, terveiről, s jövő év végére áll majd össze az a stratégiai program amelynek elsődleges célja olyan kutatóközpontok létrehozása, amire a helyi egészségipar épülhet - sorolta az alpolgármester.
Papp László szerint a DE tudományos háttere jól kiegészíti a város gazdasági törekvéseit a tudásalapú ipar fejlesztésében. Példaként említette a már működő gyógyszer-, illetve élelmiszeripari klasztereket.
Paragh György, a Debreceni Egyetem Orvos- és Egészségtudományi Centrum (DEOEC) elnöke hozzátette: az egészségipari stratégia keretében valósulhat meg Debrecenben az ország első protonterápiás központja, illetve az egészségtudatos magatartás kialakulását is segítő sportegészségügyi központ.
A professzor komoly sikernek nevezte a debreceni orvosképzésben már 26 éve bevezetett angol nyelvű térítéses oktatást, jelezve: az abban résztvevők a város és az egyetem nagyköveteivé válnak, s a világ számos térségében növelik Debrecen nemzetközi elismertségét.