A főpolgármester megjegyezte: a munkaadók, munkavállalók mellett az államnak, az önkormányzatoknak és az érdekképviseleti szervezeteknek is megvan a maguk szerepe a foglalkoztatásban, de munka csak abból származhat, ha valaki talál magának állást.
A rendszerváltás előtti "látens" munkanélküliséggel párhuzamot vonva kiemelte: meghatározó, hogy a munka valódi, tényleges, értelmes legyen és ezzel arányban álljon a bérezés. Ez ma még nincs így, de az erre való törekvés kötelező – tette hozzá Tarlós István.
A főpolgármester szólt arról is, hogy Budapesten a nagy üzletközpontok túl közel kerültek a belvároshoz, s ez hátrányosan érintette a helyi ipart és kereskedelmet. Kijelentette: ezek védelemre szorulnak, s ezt a korábbi városvezetés nem ismerte fel. "A sajnálatosan sajátos világvárosi mániába, ami évekig uralta Budapestet, ez a fajta európai szemlélet nem fért bele" – fogalmazott Tarlós István, megjegyezve, bőven van mit tenni a területen.
Kocsis Máté (Fidesz-KDNP), Józsefváros polgármestere beszédében jelezte: a főváros által is támogatott foglalkoztatás-bővítő programoknak köszönhetően 2012-ben nőtt a foglalkoztatottság Budapesten. Elmondta, a Magdolna-negyed program harmadik ütemében a kerület négymilliárd forintot nyert a megújulásra, amely nem csak a városrész küllemére, az utcák, házak felújítására vonatkozik, hanem a beltartalomra, az ott élők életszínvonalának növelésére is. Hozzáfűzte: a projektben kiemelt szempont a foglalkoztatás bővítése, a szociális felzárkóztatás és a bűnmegelőzés is.
A polgármester szavai szerint öt év alatt több mint ötezer álláshelyet hirdettek meg a kerületben, most ezer vár betöltésre az egyik legrosszabb foglalkoztatási mutatókkal rendelkező városrészben.
Kocsis Máté arról is beszámolt, hogy a józsefvárosi önkormányzat az idén csaknem 200 millió forintot fordít a foglalkoztatás bővítésére. Hangsúlyozta: az állásbörzén már nem csak a kerületi cégek, vállalkozások kínálnak álláshelyeket, hanem kerületi és állami intézmények is, amelyből az látszik, hogy utóbbiak is képesek állásokat teremteni.
Az állásbörzének otthont adó Kesztyűgyár Közösségi Ház ügyvezető igazgatója, Becskei-Kovács Barbara jelezte: az érdeklődőket grafológiai és karriertanácsadással várják, segítséget nyújtanak önéletrajz írásához is.