Az EKB alelnöke kiemelte: 2012-ben az eurórendszer ismét nagy kihívást jelentő környezetben folytatta monetáris politikáját. Több tagállam hosszúra nyúló szuverén adósságválsága és a kormányok részéről érzékelhető eltökéltség hiánya, továbbra is kedvezőtlen hatást gyakorolt a gazdasági bizalomra, a pénzügyi piaci hangulatra és a finanszírozási feltételekre. "Figyelembe véve az elfogadott monetáris politikai intézkedéseket, a Kormányzótanács úgy vélte, hogy az árak alakulása összhangban maradt az árstabilitással a monetáris politika szempontjából releváns horizonton egy gyenge gazdasági növekedéssel, jól lehorgonyzott középtávú inflációs várakozásokkal és visszafogott monetáris dinamikával jellemzett környezetben" - emelte ki hozzászólásában az alelnök.
Pelczné Dr. Gáll Ildikó fideszes EP-képviselő, a jelentés néppárti felelőse üdvözölte a jelentés következtetéseit. Hangsúlyozta: továbbra is következetes és kiegyensúlyozott kamatpolitikára van szükség a pénzügyi piaci feszültségek gazdasági és monetáris folyamatokra gyakorolt káros hatásainak enyhítése érdekében. Véleménye szerint azonban a gyenge gazdasági bizalom, a pénzügyi és nem pénzügyi szektorokban zajló mérlegkiigazítási folyamat és a szigorúbb fiskális politikai irányultság mérsékelték az euróövezeti konjunktúrát.
A néppárti politikus hangsúlyozta, hogy a helyzet továbbra is törékeny maradhat egészen addig, amíg a jelenlegi válság alapvető okait teljes mértékben nem kezelik. Az EKB-val egyetértésben úgy véli, hogy mindezt csak a nemzeti kormányok tehetik meg, amelyeknek gondoskodniuk kell az államadósság fenntarthatóságáról, hiszen versenyképesebbé kell tenniük gazdaságaikat, fokozniuk kell bankjaik rugalmasságát, valamint tovább kell javítaniuk a GMU intézményrendszerét.
Pelczné Dr. Gáll Ildikó szerint a magyar kormány gazdaságpolitikája összhangban áll az EKB által megfogalmazott prioritásokkal, hiszen Magyarország már megteremtette az egészséges növekedés feltételeit az ország versenyképessége szempontjából. "A jelentésben említett építőelemek azonban valóban elengedhetetlenek a pénzügyi rendszer egyes stabilitási kockázatainak kezelésében, amelyek elsősorban a bankszektor és az állami szektor gyengeségeinek összekapcsolódásából eredhetnek" - fogalmazott a néppárti politikus.