Az eseményen Fónagy János, a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium parlamenti államtitkára a történelmi városrész fejlesztésének jelentőségét méltatva kiemelte: érzelmileg fontosak az ilyen jellegű fejlesztések, hiszen történelmi múltunk meghatározói részei. "Múltunkban, annak megítélésében, értékelésében és megőrzésében biztosnak kell lennünk, hogy jelenünkben és a jövőnkben is biztosak lehessünk" - fejtegette.
A Göndöcs Benedek apát-plébános által alapított kertre és a benne található létesítményekre utalva megjegyezte: a gyulai közélet és a helyi kultúra méltó központja volt sok évtizeden át. Fontos, hogy a megújuló városrész a gyulai emberek és közösségek találkozóhelye legyen a megújuló vigadóval, a felújított kultúrházzal, a képtárral, a parkkal és a hozzá kapcsolódó pihenőkkel és kerékpárutakkal - tette hozzá.
A beruházás megvalósításának realitásáról szólva Fónagy János kijelentette: három évvel ezelőtt kevesen hitték volna, hogy 2013-ban a múltat megőrző, életminőséget és közérzetet javító jóléti beruházás kivitelezési munkálatai indulnak el az országban, miközben fizetjük az államadósság, enyhítjük a devizahitelekkel járó problémákat és kezeljük a munkanélküliségi gondokat. Hozzáfűzte: Magyarország nemcsak talpon maradt, hanem elindult egy úton, ahol az állampolgárok egy elviselhetőbb, társadalmi közmegegyezésen alapuló, nyugodtabb és békésebb életet élhetnek.
Görgényi Ernő polgármester elmondta: a beruházás összköltsége 891 millió forint, ebből 713 millió az EU-támogatás. A program húsz hektár területet foglal magába. A helyi vállalkozókkal történő összefogással a Göndöcs-kert felújításával párhuzamosan a Komló Szálló és a Corvin Hotel is megújul - tette hozzá.