FIDESZ.HU > Hírek |
Nyomtatás Ablak bezárása |
Németh: A magyar családok jussanak segítséghez
|
|
A teljes energiaszektort nézve a magyar vállalatok 1995-ös külföldi kézbe adása óta a cégek 1095 milliárd forint adózás utáni nyereséget értek el, ám a rezsicsökkentésnek nem az volt a célja, hogy ne érjenek el profitot, hanem hogy a magyar családok jussanak segítséghez, hiszen Európában egyedülállóan magasak a költségek – hangsúlyozta Németh Szilárd, a rezsicsökkentést ellenőrző munkacsoport vezetője a Kossuth Rádió Vasárnapi újság című reggeli műsorában. Hozzátette: fontos volt, hogy a segítség ne közpénzen történjen. |
|
Létrehozva: 2013. május 12., 13:21 | Utoljára frissítve: 2013. május 12., 15:31 |
A Fidesz politikusa úgy vélte, „óriási hibát” követett el a Horn-Kuncze kormány 1995-ben, amikor „hat nap alatt privatizálta a teljes energiaszektort” és olyan szerződéseket kötött, amelyben biztosította a nyereséget a cégek számára. A magyar állam úgy avatkozott be a piacgazdaság működésébe a családok kárára, hogy a nagyvállalatokat és a bankokat hozta helyzetbe – hangsúlyozta.
A szolgáltatók áremelési kéréseit a 2002 és 2010 közötti kormányok 15-ször, vagyis évente kétszer hagyták jóvá, aminek következtében a háztartási gáz ára a háromszorosára, a villany költsége pedig kétszeresére emelkedett – húzta alá.
„Ennek a világnak azonban vége” – nyomatékosította a rezsicsökkentést ellenőrző munkacsoport vezetője, majd hozzáfűzte: a közszolgáltatási rendszerben „nincs keresnivalója a magántőkének, többségi tulajdont kell szereznie a közösségi tulajdonnak”, hogy a magyar családok állni tudják a költségeket. A rezsicsökkentés folytatódik: az energiaszektorban októberben új mérséklési eljárás várható – emelte ki.
Németh Szilárd a Tavares-jelentéssel kapcsolatban kifejtette: a dokumentumban „a portugál kommunista megsegíti az itteni elvtársait, akik elszaladtak hozzájuk és panasszal éltek”.
Leszögezte: Magyarország ellen nem túlzottdeficit-eljárás, hanem „rezsicsökkentés-eljárás” zajlik, hiszen a költségvetési hiány az uniós igény alatt található, ám a külföldi nagyvállalatoknak csökkent a profitja, amelyből „széles körben eltartanak másokat is”.