A Wallis 1999-ben lett az akkor már veszteséges cég tulajdonosa, 2000-től Bajnai Gordon volt a Wallis cégcsoport vezetője - idézte fel Kósa Lajos, aki szerint a Wallis olyan üzletpolitikát folytatott, amelynek hatására 2003-ban a Hajdú-Bét már lényegében nem fizetett a gazdáknak a baromfikért.
Emlékeztetett arra, hogy egy közgyűlésen a Hajdú-Bét tulajdonosai 180 millió forintos kölcsönt és 300 millió forintos hitelt szavaztak meg a Wallisnak, illetve döntöttek a Hajdú-Bét egyes ingatlanainak eladásáról is. Ismertette: ezeken a szerződéseken Bajnai Gordon aláírása szerepel. Így az a mondat, hogy Bajnai Gordon "mit sem tudott a Hajdú-Bét dolgairól, szemenszedett hazugság" - fogalmazott Kósa Lajos. Hangsúlyozta: több száz család ment tönkre, több tucatnyian lettek öngyilkosok a Hajdú-Bét csődje miatt és "mindez a Wallis lelkén szárad".
200 millió forintos kárenyhítő juttatás a károsultaknak
Fazekas Sándor vidékfejlesztési miniszter válaszában elmondta: példátlan, ahogyan kifosztották a Hajdú-Bétet és a nekik beszállító gazdákat, vállalkozásokat. Úgy vélte: Bajnai Gordonnak miniszterelnökként "erkölcsi, kormányzati kötelezettsége lett volna" a kárpótlás, de akár a magánvagyonával is gondoskodhatott volna a károkról, amiket okozott. A kormány 200 millió forintos kárenyhítő juttatásban részesíti a károsult gazdákat - mondta. Kósa Lajos a választ elfogadta.
Cikk: | Hajdú-Bét: hamarosan anyagi támogatást kaphatnak a károsultak |
Cikk: | Hajdú-bétes pénzből épült Bajnai főhadiszállása? |