A szakdolgozók és a rezidensek 10 ezer forintos béremelést, a bruttó 450 ezer forint alatt kereső orvosok pedig 40 ezer forintos béremelést kapnak. Az ezen összeg fölött keresők 10 ezer forintos béremeléshez jutnak – húzta alá. Az államtitkár elmondta, iskolakezdés idején kapják kézhez az orvosok a béremelést januárig visszamenőleg, majd utána havonta a fizetésükkel együtt. Kiemelte: mintegy 94 ezer 853 emberről van szó összesen.
A szakmai szervezetek egybehangzóan javasolták, hogy mozgó bérrel kezdődjenek a változások, de a kormány álláspontja, hogy először az alapbért kell rendezni – fogalmazott az államtitkár, kiemelve, hogy az egészségügyben sok túlórát kell vállalniuk a rendszerben dolgozóknak, ezért született a stratégiai döntés, hogy az alapbért húzzák egy méltányos szintre, és a mozgó bér is követheti majd ezt a növekedést. Mint mondta, idén több pénz került a rendszerbe béremelésre, mint tavaly.
Az államtitkár felhívta a figyelmet arra, hogy a 14 százalékos finanszírozás emelésre vonatkozóan - amelyet a védőnők 98 százalékban nem kaptak meg - jogszabálykereteket dolgoz ki a kormány és a védőnők megkapják az összeget. Szócska Miklós aláhúzta: készülnek egy alapellátási szakmai programmal is, amely a megelőzésben, egy újfajta alapellátási működésben fog változást hozni.
Azzal kapcsolatban, hogy év végére alakíthatják ki az Országos Pszichiátriai és Neurológiai Intézet hasznosítási koncepcióját, Szócska Miklós annyit mondott: ahhoz, hogy újra beindítsák az intézményt, annyi pénz kellene, mint amennyit most béremelésre költ a kormány. Az emberek most prioritást élveznek – mondta Szócska Miklós.
Cikk: | Minden egészségügyi dolgozó kap béremelést |
Cikk: | "A kormány az egészségügyi dolgozók oldalán áll" |
Cikk: | A kormány megbecsüli az egészségügyi dolgozókat |