fidesz.hu főoldal
Hírek
Interjú
Publicisztika
Európai Unió
Mondatok
Giró-Szász: A magyar erőfeszítéseket már Brüsszelben is méltányolják
2013. május 27., 08:42
A túlzottdeficit-eljárás megszüntetése érdekében az Európai Unió kérésére kell újabb bevételeket produkálni - mondta Giró-Szász András a Ma Reggelben, utalva a reklámadó bevezetésére.

Giró-Szász András a Ma reggelben elmondta, hogy jelenleg 21 ország ellen folyik túlzottdeficit-eljárás, ebből öt ország, köztük Magyarország van abban a csoportban, amelynek esélye van kikerülni az eljárás alól.

A kormányszóvivő hangsúlyozta: Magyarország az elmúlt három évben mindent megtett azért, hogy  kikerüljön ebből a nehéz helyzetből. "Úgy néz ki, hogy a magyar kormány, a magyar emberek, a magyar gazdaságpolitika erőfeszítéseit most már méltányolják Brüsszelben is”.

Reklámadó jöhet

Pénteken délután került fel a kormány internetes oldalára az uniós túlzottdeficit-eljárás lezárásához szükséges intézkedésekről szóló törvénytervezet, ami a reklámadó bevezetéséről szól. A tervezet szerint évi 1 milliárd forintos reklámbevétel felett sávonként növekvő adót kellene fizetni. Így az egymilliárd forintos reklámbevétel alatt nem kell fizetni a reklámadót. Afölött öt milliárd forintig az adó mértéke 1 százalék. 5 és 10 milliárd forint között 10 százalékot kellene fizetni. 10 milliárd forint felett pedig 20 százalék lehet a reklámadó.

A reklámadó bevezetésével kapcsolatban Giró-Szász András elmondta, hogy az unió a 2013-as és a 2014-es költségvetéssel kapcsolatos prognózisában eltérő véleményre jutott, mint Magyarország. Ezért az uniós zároláson felül Magyarországnak újabb bevételeket is produkálni kellett. „A kapuban nem érdemes kockáztatni” – mondta a kormányszóvivő. Hozzátette: ezek a lépések, az uniós zárolástól, az egyszeri kiadások felfüggesztésén keresztül, egészen az adóbevételek átstrukturálásáig, esetleges növeléséig, fogják ezt összességében kitenni.

A kormányszóvivő emlékeztetett, hogy a reklámadó már korábban is felmerült, és a jelenlegi ellenzéki pártok közül többen nem zárkóztak el tőle, ráadásul ez a fajta adó nem új keletű, ugyanis Európa több országában megtalálható.

Giró-Szász András szerint az a probléma, hogy az érintett vállalatok az elmúlt 10-15 év alatt jelentős profitokat tettek zsebre, s nem hajlandóak lemondani erről a nyereségmértékről.

(hirado.hu)