Puskás Imre az eseményt „mindannyiunk sikerének” nevezte. A mai napon valóban örülhetünk, mert a saját teljesítményünket tudjuk egy külföldi megmérettetés alapján értékelni, és elmondhatjuk azt, hogy mindaz, ami Magyarországon az elmúlt három évben történt, rendkívül kedvező elbírálásban részesült – fogalmazott a kormánypárti politikus.
A fideszes honatya szerint az eredmények méltatása mellett nem szabad megfeledkezni arról, hogy Magyarország miért került arra a szégyenpadra, ahová a szocialista kormányok ültették és miért nem tudott felállni onnan egészen a mai napig. Puskás Imre úgy fogalmazott, a Gyurcsány-Bajnai-kormányok 2002 és 2010 között olyan költségvetési- és gazdaságpolitikát folytattak Magyarországon, amely révén hazánk képtelen volt teljesíteni azokat a követelményeket, amiket egyébként az unióba való belépésekor elfogadott, nevezetesen, hogy három százalék alatt tartsa az államháztartás hiányát.
Magyarország ezekben az években súlyosan, szinte katasztrofálisan eladósodott, aminek következményeit ma is viseljük – folytatta az előző gondolathoz kapcsolódóan Puskás Imre, hangsúlyozva, hazánkban 2010 közepétől kezdve csökkeni kezdett az államadósság mértéke és a kormány mindent megtett az államháztartási hiány három százalék alatt tartásáért. Ez így lett 2011-ben, 2012-ben és ma már többek között az EB álláspontja szerint is így lesz 2013-ban és 2014-ben is – tette hozzá a kormánypárti képviselő.
Magyarország számos mutatóban jobban teljesít, mint amikor Gyurcsány Ferenc és Bajnai Gordon volt a miniszterelnök és sok tekintetben jobban teljesít, mint az unió országainak többsége. Látjuk, hogy Magyarország kijön a gazdasági recesszióból. Hazánkban az első negyedévben gazdasági növekedés volt, az OECD átértékelte a gazdasági növekedés lehetőségét Magyarországon és mai előrejelzése szerint ez már 0.5 százalékot jelent – húzta alá Puskás Imre. A politikus kiemelte, a mutatókból látható, hogy Magyarországon nő a foglalkoztatás, emelkednek a reálbérek és a reálnyugdíjak, negyven éves mélyponton van az infláció és „a rezsicsökkentésnek köszönhetően a családoknak sokkal több lehetőségük lesz arra, hogy boldogulásukhoz megfelelő anyagi eszközökkel rendelkezzenek”.
Puskás Imre szerint a kedvező történések lassan megtanítják velünk azt, hogy Magyarországon ismét lehet örülni, lehet büszkének lenni a magyar emberek teljesítményére. Hozzátette, a mai brüsszeli döntés feljogosít minket arra a várakozásra, hogy Magyarország a következő időszakban – beleértve az idei évet is – olyan gazdasági növekedést fog produkálni, amely nyilvánvalóan megmutatkozik majd a foglalkoztatás bővülésében, és amely révén tovább növekedhet a reáljövedelmek mértéke.
Minden intézkedés, amit megtettünk annak érdekében, hogy létrejöhessen az a kedvező eredmény, ami ma megszületett, úgy történt, hogy sohasem az emberek pénztárcájába nyúltunk, hanem igyekeztünk bevonni a közteherviselésbe mindazokat, akik korábban kedvezményezettjei voltak a szocialista és liberális kormányoknak, beleértve a bankokat, az energiaszolgáltató cégeket és a multinacionális vállalatokat – szögezte le Puskás Imre. A politikus elmondása szerint, a Gyurcsány-Bajnai-kormányok annak ellenére, hogy nagymértékű adósságba taszították Magyarországot és képtelenek voltak az államháztartási hiányt három százalék alatt tartani, számos megszorító intézkedést hoztak. Puskás Imre ezek közé sorolta azt, hogy Bajnai Gordon miniszterelnöksége alatt, több mint ezermilliárdos megszorító csomaggal próbálta az államháztartás egyensúlyát helyrehozni.
Köszönjük szépen Magyarországnak, köszönjük a magyar embereknek azt a teljesítményt, amellyel ma elérhető volt az, hogy Brüsszelben az Európai Bizottság úgy döntsön, hogy Magyarország kikerülhet a túlzottdeficit-eljárás alól és ezáltal hazánk mozgástere, gazdasági lehetőségei reményeink szerint tovább növekedhetnek – mondta Puskás Imre.
A brüsszeli döntésre reagáló ellenzéki nyilatkozatok kapcsán Puskás Imre azt mondta, „az ellenzék nyilatkozatainak színvonala azt a teljesítményt mutatja, ahogyan annak idején a kormányzásban teljesítettek”. Mindaz, amit mondanak, valójában a saját, 2002 és 2010 közötti munkásságuk jellemzője és mutatója – jelentette ki a fideszes honatya.