Kontrát Károly Balatonalmádiban, a Szent Erzsébet ligetben, az örökmécsesnél tartott megemlékezésen azt mondta: Magyarország feldarabolása a trianoni békeszerződéssel az európai hatalmak legnagyobb szégyene. Az államtitkár "szégyenletesen cinikusnak" nevezte, hogy az eltelt közel egy évszázad alatt senki sem akarta legalább Európa nyilvánossága előtt elismerni a trianoni döntés erkölcstelen és ésszerűtlen voltát.
Fazekas Sándor vidékfejlesztési miniszter Karcagon, a református templomban rendezett megemlékezésen vett részt.
Nyíregyházán Vinnai Győző kormánymegbízott beszédében elmondta: Trianon akkora sokk volt az akkori magyarság számára, amelyhez foghatót nem élt át még nemzet. Szerinte mindent meg kell tenni azért, hogy a magyar nemzet egyben maradjon. Ennek megtartásáért például a kettős állampolgárság bevezetésével és az egyszerűsített honosítással sokat tett a hivatalban lévő kormány - tette hozzá.
Gelencsér Attila (Fidesz-KDNP) Somogy Megyei Közgyűlési elnöke Kaposváron azt mondta: "elődeink példát mutattak összetartásból és összefogásból, és ebben Somogy és Kaposvár mindig is elöl járt". Felidézte, hogy Kaposvár volt az első város, ahonnan 1920-ban, egy népgyűlést követően tiltakozó táviratot küldtek a miniszterelnökhöz a békeszerződés ellen, mely területi integritásunkat, a magyar nemzet jogait sérti, és Kaposvár volt az a város, mely Trianon után az elcsatolt területekről menekültek ezreit fogadta be.
Miskolcon ökumenikus istentisztelettel, majd a népkerti Országzászlónál tartott emlékezéssel ünnepeltek. Kriza Ákos (Fidesz-KDNP) polgármester a Művészetek Házában tartott ünnepségen úgy fogalmazott: "az, hogy a magyarság ennyi vérzivatar és viszály után ma is létezik, bizonyság arra, hogy a nemzetet szétszakítani igyekvő hatalmakat jelképező Trianon legyőzhető, ha hiszünk abban, hogy összetartozunk."