FIDESZ.HU > Hírek > Árvízi védekezés Nyomtatás
Ablak bezárása
"Intenzíven, sok ezer emberrel folyik a védekezés"
Intenzív védekezés zajlik a Dunának azokon a szakaszain, amelyekre a kormány kedden veszélyhelyzetet hirdetett ki: Győr-Sopron, Komárom-Esztergom és Pest megye, valamint a főváros számos pontján - közölte az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság (OKF) vezetője szerdán Szentendrén, ahol az új mobilgátról és az árvízvédelmi helyzetről tájékozódott.
Létrehozva: 2013. június 5., 15:11

 Bakondi György beszámolt arról, hogy eddig 42 embert kellett kitelepíteni, és intenzíven, sok ezer emberrel folyik a védekezés. Pest megyében is megkezdődött a védekezés, kitelepítések is történtek, és "megvannak azok a kockázati helyszínek, amelyek egy ilyen jelentős árvíznél különös figyelmet érdemelnek" - mondta a főigazgató.
    
Szentendre több területe árvízi szempontból veszélyeztetett, védelmük megerősítése zajlik - tette hozzá. Az új mobilgáttal kapcsolatban kiemelte, hogy a külföldi vélemények mindenhol pozitívak erről az árvízvédelmi rendszerről.
    
Bakondi György arra is felhívta a figyelmet, hogy ez különleges időszak, a közigazgatás külön szabályok alapján működik ilyenkor. A főigazgató arra kérte a lakosságot, hogy kövessék a hatóságok közleményeit.
    
Dietz Ferenc (Fidesz), Szentendre polgármestere emlékeztetett arra, hogy a mobil árvízvédelmi fal 333 méter hosszú szakaszon, 840 centiméteres magasságig védi az óvárost teljes biztonsággal. A 840 centiméter a várt árvízszintnél mintegy 40 centiméterrel magasabb.
    
Közölte, a helyi védelmi bizottság szerdai ülésén térségi szinten tekintették át a védekezést. Ahol nincsen megfelelő gát, ott hagyományos, homokzsákos megoldást alkalmaznak - mondta. A városvezető hozzátette, a védekezésben a katasztrófavédelem is segít fóliával, szivattyúval, zsákokkal.
    
Hadházy Sándor (Fidesz), a térség országgyűlési képviselője elmondta, hogy Visegrádon sokan dolgoznak a 11-es főút védelmén, homokzsákból készül egy nyúlgátrendszer. Hozzátette: Dunabogdánynál - ahol nincs kiépített védvonal - számos lakóépület víz alá kerülhet, így az ott élőknek fel kell készülniük a kitelepítésre.
    
Elmondta, hogy Budakalászon a Barát-patak torkolatának felső részénél folyik a védekezés.
    
Juhász Attila, a Pest Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság vezetője az MTI-t arról tájékoztatta, hogy 29 veszélyeztetett település van, 11 az érdi és 18 a váci kirendeltség területén, a Duna jobb és bal partjáról is. A legjelentősebb védekezési munkák Kisoroszinál, Visegrádon, Leányfalun, Szentendrén, illetve Vácon, Sződligeten zajlanak, de valamennyi település készül a védekezésre. Megerősítette: mindenhol van elég homokzsák, homok, és megfelelő számú ember áll rendelkezésre.