Tarnai Richárd ezt arra a helyi információra reagálva közölte, amely szerint a Duna soron, illetve a Rév utca környékén lévő 20-25 ház lakói a folyó gyors áradása ellenére sem akarnak kiköltözni, inkább az emeletre húzódnak, mint a korábbi években. A kormánymegbízott azt mondta, az esetleges kényszerkilakoltatásra azért is szükség lehet, mert a Duna vízszintje ezen a részen még körülbelül 2 métert emelkedhet a napokban. Hozzátette: senkinek sem kell tartania értékei eltűnésétől, mert minden üressé vált ingatlant rendőr védene.
Az MTI információi szerint a költözni kényszerülőket a helyi zeneiskolában helyeznék el. A kormánymegbízott délelőtti bejárása utolsó állomásán úgy fogalmazott, hogy a Duna bal partján Dunakeszi a legveszélyeztetettebb település, míg átellenben Szentendre. Tarnai Richárd szerint a védekezés szempontjából Dunakeszin is a hétvége lesz a legnehezebb, ám Somogy megyéből és az ország más területeiről is többen jelezték: ha kell, mennek oda segíteni. A megye kritikus pontjaira - így Dunakeszire is - jelentős mennyiségű homokzsák-utánpótlás van útban - tette hozzá.
Bíró Attila, a járási hivatal vezetője kifejtette: a dunakeszi Rév utca körzetén kívül a Duna Göd felé vezető szakaszán védekeznek erőteljesen, de valószínűleg a város déli részén, a 2-es főúton is átfolyik majd a víz, s az utat vélhetően le kell zárni. A szakemberek most modellezik, hogy mekkora elöntés várható. Bíró Attila az MTI-nek azt mondta: a főút menti benzinkutak nincsenek veszélyben.
Dióssi Csaba (Fidesz), Dunakeszi polgármestere egyebek mellett azt hangsúlyozta, hogy a város lakosságának zömét nem fenyegeti az ár. Szólt az önkormányzathoz érkező felajánlásokról, és arról is, hogy a város egyértelmű "eligazítást" vár a felettes szervektől például a 2-es főúti esetleges beavatkozásokról.