Szabó-Bisztricz Anett tájékoztatása szerint Dorkota Lajos kormánymegbízott, a megyei védelmi bizottság elnöke ellenőrizte, hogy a megfelelő-e a homokzsákok mennyisége a Szalki-szigeten. Egy 100 kilowatt teljesítményű aggregátort is a helyszínre szállítottak, amely szükség esetén biztosítja az áramellátást a csápos kutakhoz. A Fejér Megyei Kormányhivatal népegészségügyi szakigazgatási szerve az árhullám levonulásának befejezéséig fokozott figyelemmel ellenőrzi a dunaújvárosi ivóvíz minőségét. A dunaújvárosi védekezésben a baracsi önkéntes tűzoltó egyesület, a Pálhalmai Büntetés-végrehajtási Intézet dolgozói és önkéntesen jelentkező fogvatartottjai is részt vesznek.
A Duna Fejér megyei szakaszán folyamatos a felkészülés az áradásra. Adonyban a hullámtéren épült ingatlanok tulajdonosait az önkormányzat értesítette. Befogadóhelyet jelöltek ki, hogy el tudják helyezni azokat az embereket, akiket szükség esetén kitelepítenek.
Rácalmáson az ártéri üdülők tulajdonosait szintén értesítette az önkormányzat. Kulcson háromezer homokzsák felhasználásával védik a hajóállomást. Kisapostagon a várható védekezési feladatokhoz homokot és zsákokat helyeztek el. Baracson két veszélyeztetett épület megvédésén dolgoznak.
A szóvivő korábbi tájékoztatása szerint Ercsiben a Közép-dunántúli Vízügyi Igazgatóság által biztosított háromezer homokzsákkal az önkormányzat közfoglalkoztatottak és önkéntesek segítségével hat épület védelmén dolgozik. A Köztársaság téren a kikötői éttermet, valamint három lakóházat, a kompátkelőnél szintén két lakóingatlant kell megvédeni. Lakosságvédelmi intézkedésre még nincs szükség.