FIDESZ.HU > Hírek Nyomtatás
Ablak bezárása
"Nem adtunk fel egyetlen védekezési pontot sem"
A gátakon dolgozók néha saját fizikai határaikat feszegették, nem nézték az órát, nem mentek el aludni; tudták, hogy szükség van a munkájukra – jelentette ki hétfői napirend előtti felszólalásában Czunyiné Dr. Bertalan Judit fideszes országgyűlési képviselő.
Létrehozva: 2013. június 10., 13:55 | Utoljára frissítve: 2013. június 10., 15:45

A veszélyhelyzet elrendelése óta, a Duna eddig mért legnagyobb vízállása miatt olyan védekezési munkálatokra kellett felkészülni, amire eddig nem volt példa – jelentette ki Czunyiné Dr. Bertalan Judit. A fideszes országgyűlési képviselő elmondta, szükség volt a hivatásosok felkészültségére, a vízügyi szakemberek tudására, a civilek és nem civilek összefogására, valamint helytállásra emberi minőségben, szervezeti rendszerben és fizikai értelemben egyaránt. A gátakon dolgozók néha saját fizikai határaikat feszegették, nem nézték az órát, nem mentek el aludni; tudták, hogy szükség van a munkájukra – fűzte hozzá.

A Duna rendkívül magas áradása próbára tett minket emberileg, fizikailag – hangsúlyozta. Leszögezte ugyanakkor, hogy az elmúlt héten a gátakon tapasztalt összefogás bebizonyította, „ha akarjuk, ha tudjuk, akkor képesek vagyunk arra, hogy megvédjük magunkat, hogy megvédjük az ott élőket egy rekord méretű vízállástól”.

Szólt arról is, hogy Komárom-Esztergom megye szakaszán több kritikus pont is volt. Nem adtunk fel az elmúlt héten egyetlen védekezési pontot sem, megpróbáltuk a lehetetlent – mutatott rá. Úgy fogalmazott, több ezer katona, több száz rendőr, több ezer önkéntes, civil és állami alkalmazott van jelenleg is a gátakon. Felhívta a figyelmet arra, hogy a Duna ugyan már apad, de a veszély még nem múlt el, a folyó későbbi folyási területein még csak most kezdődik az áradás, és a rekordszintű vízállásra ott is számítani kell. A fideszes politikus kiemelte, az elmúlt napok bebizonyították, a készenlétet fenn kell tartani, és a gátakon működtetni kell a figyelő szolgálatot, „hiszen bármi történhet”.

Hozzáfűzte, emellett az is látszik, hogy a katasztrófavédelem irányítása, a vízügyi szakemberek szakmai munkája és a civil önkéntesek, rendőrök, honvédek együttműködése, összehangolt és szervezett munkája biztosította az embereket arról, hogy „jó reménységünk van arra, hogy meg tudjuk fogni a vizet”. Mint mondta, Komárom-Esztergom megyében és a győri szakaszon látható, hogy ez sikerült. De nincs még vége: Pilismarótnál csúszik az ideiglenes gátrendszer, és a víz utóhatásait is kezelni kell – jegyezte meg.
 

Az országgyűlési képviselő beszámolt arról is, hogy a gátakon mindenki nyugodtan, fegyelmezetten tette a dolgát. Mint mondta, az elmúlt hét alapján elmondható, hogy Magyarország jól vizsgázott árvízvédelemből és a kritikus helyzetek kezeléséből.