Kovács Andrea elmondta: a nap folyamán a Duna vízszintje 1-2 centiméter ingadozással tartotta magát, amely alapján a következő napokban lassú ütemű apadás várható.
A megyei katasztrófavédelmi igazgatóság szóvivőjének tájékoztatása után 21 órakor a vízügy központi honlapja szerint 988 centiméteres vízmagasságot mértek, mely szerint 19 óra óta ismét két centit emelkedett a Duna Baja térségében.
Vízügyi szakemberek szerint a folyó vízszintjének szerdai ingadozásában közrejátszott az is, hogy az Érsekcsanád melletti Veránka-szigeten hajnalban áttörte a Duna a gátat, és több mint kétszáz hektár területet elárasztott. A gátszakadás olyan erővel történt, hogy az MTI újságírója szerdán hajnalban a Duna érsekcsanádi oldalán lévő révnél is hallotta az erős morajlást.
A szóvivő hangsúlyozta: a következő napokban kiemelten figyelik a védműveket, minden helyszínen éjjel-nappal figyelőszolgálat működik. Az esetleges beavatkozásokhoz a szükséges személy- és eszközállomány készenlétben áll – fűzte hozzá.
Bács-Kiskun megyében az árvíz elleni védekezési munkálatokban jelenleg 542 fő vesz részt. Hívatásos tűzoltók, a rendőrség és ezen belül a TEK állománya, a honvédség erői valamint a Hunor-Huszár, a Gemenc, a Petőfi Mentőcsoport és a Harcsa Búvár Szolgálat tagjai vannak a helyszíneken.
Solt és Dunapataj között a védekezés a fővédvonal előtt húzódó úgynevezett nyári gáton történik, ahol a mezőgazdasági területeket sikerült az áradástól megmenteni.
A bajai Türr István-híd és az 55-ös út továbbra is le van zárva.
Az MTI Baján lévő tudósítója szerda este azt figyelte meg, hogy a civilek elől teljesen lezárt Petőfi-szigeten lámpákkal járőröznek a tűzoltók az ideiglenes védőgáton.
Baján az eddig mért legmagasabb vízszintet 1965-ben mérték, akkor 976 centiméteren tetőzött a Duna.