FIDESZ.HU > Hírek |
Nyomtatás Ablak bezárása |
A kis- és közepes gazdaságok javára változzon a birtokarány
|
|
Magyarországon a mezőgazdaságban harmonikus egyensúlyt kell megteremteni a kis-, közepes és nagygazdaságok között - jelentette ki Budai Gyula, a Vidékfejlesztési Minisztérium parlamenti államtitkára pénteken Bárándon. |
|
Létrehozva: 2013. június 14., 17:50 | Utoljára frissítve: 2013. június 14., 17:51 |
Ugyanakkor a földbirtok-politikát úgy kell megváltoztatni, hogy a kkv-k és a nagygazdaságok közötti jelenlegi 50-50 százalékos birtokarányt 80-20 százalékra kell megváltoztatni a kis- és közepes gazdaságok javára - tette hozzá, amikor a bárándi Veres tanyán felavatta egy családi vállalkozás 500 millió forintból, az elmúlt tíz évben több fázisban készült beruházását.
Budai Gyula országosan példaértékűnek nevezte a Veres család vállalkozását, akik egy kárpótláson megörökölt 6 hektáros birtokból fejlesztették ki a ma már 830 hektáron gazdálkodó családi vállalkozásukat. Ugyancsak mintaértékűnek nevezte a több lábon állást, hogy növénytermesztéssel, állattenyésztéssel és termék-előállítással is foglalkoznak.
A Geo-Terra 96 Kft. az elmúlt évtizedben 40-50 százalékos támogatási intenzitással felújította juhhodályait, egyebek mellett 8500 tonnás terményszárítót, szemestakarmány-tárolót és mérlegházat épített. Az államtitkár további pályázatokra bíztatta a cég két tulajdonosát: Veres Gyulát és Veres Sándort, mert - mint, mondta - ez a birtok, mivel állattenyésztéssel is foglalkoznak, akár 1800 hektárra is növelhető.
Budai Gyula reményét fejezte ki, hogy az idén jó közepes mezőgazdasági termés várható, ami fél százalékkal járul majd hozzá a GDP növekedéséhez. Ezzel a magyar gazdaság egy százaléknál nagyobb mértékben növekedhet az idén - tette hozzá az államtitkár.
A bárándi Geo-Terra 96 Kft. 2001 óta 13 nyertes pályázattal mintegy 500 millió forintos beruházás-sorozatot valósított meg - jelezte Veres Sándor a legutóbb elkészült terménycsarnok átadásakor. A két család tulajdonában lévő, 830 hektáron gazdálkodó vállalkozás tavalyi árbevétele a nyilvános cégadatok alapján 183 millió forint volt, a tavalyi 168 millió forint után, míg adózás utáni eredménye 18 millió forintról mintegy 67 millió forintra nőtt.