A II. kerület vezetője - aki pénteken, a díj fennállása, 1997 óta első budapesti polgármesterként vette át az elismerést - azt mondta: büszke a lakossági szavazatokra, amelyek azt mutatják, erős helyi identitás alakult ki a városrészben. Csaknem hétéves polgármesteri munkája során mindig arra törekedett, hogy ott valósítsanak meg fejlesztéseket, ahol azokra a leginkább szükség van, de a beruházások mellett a közösségépítő, kulturális programok is mindig nagy szerepet kaptak. Kiemelte: az egészségügyi, oktatási és a szociális területen is növelni tudták a szolgáltatások színvonalát, és a továbbiakban is ezt tervezik. Erre saját forrásokat szán az önkormányzat, a kerület ugyanis jól gazdálkodik, nincs adóssága és nem bocsátott ki kötvényt sem - tette hozzá.
Láng Zsolt elmondta, hogy a gyermeklétszám emelkedése miatt növelik az óvodák és az iskolák befogadóképességét, az intézmények korszerűsítésére, a sportolási lehetőségek bővítésére pedig több százmillió forintot fordítanak.
Szólt arról is, hogy polgármestersége alatt 2,5 milliárd forint jutott útépítésre és útfelújításra, és csaknem 4,5 milliárd forintot költöttek járdákra. Megjegyezte, hogy a környezet ápolását is fontosnak tartják, évente mintegy kétszáz fát ültetnek a városrészben.
A polgármester az elmúlt évek legnagyobb beruházásának a bel-budai városrész központjának átalakítását nevezte, amelyben Buda első sétálóutcáját is kialakították. Hozzátette: a másfél milliárd forintos beruházásnak is az volt a célja, hogy új közösségi tér, találkozóhely jöjjön létre a II. kerületben.
Cikk: | Adósság és hiány nélküli önkormányzati rendszer jön |