FIDESZ.HU > Hírek |
Nyomtatás Ablak bezárása |
"Ez a tendencia folytatódni fog"
|
|
Több pénz marad a magyar emberek zsebében, és úgy tűnik, hogy ez a tendencia tartós - jelentette ki Hoppál Péter a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) friss adataira hivatkozva, kedden. |
|
Létrehozva: 2013. június 18., 11:53 | Utoljára frissítve: 2013. június 18., 12:55 |
A Fidesz szóvivője sajtótájékoztatóján elmondta: az első négy hónapban a nettó bérek 4,7 százalékkal, míg a reálbérek 4,1 százalékkal emelkedtek. „Ezzel egyidejűleg nagyjából 40 éves mélyponton van – 1,7 százalék - az inflációs ráta Magyarországon” – fűzte hozzá.
Hoppál Péter annak a reményének adott hangot, hogy ez a tendencia folytatódni fog. Ennek kapcsán szólt arról is, hogy a háztartások kasszájában is több marad a kormány rezsicsökkentő politikájának köszönhetően, ami szavai szerint „európai mintává válhat”.
Ugyanakkor a szóvivő emlékeztetett, hogy 2010 előtt volt olyan év, amikor 6-8 százalék is volt az infláció, de emellett a magas adók és a kiugróan magas rezsiköltségek is elvitték az emberek keresetének nagy részét. „A Gyurcsány – Bajnai – kormányok idején rekordméretű rezsitételeket kellett a családoknak fizetniük” – szögezte le a politikus.
Ma a Gyurcsány – Bajnai – kormányok szélsőséges gazdaságpolitikájával szemben egy másik szemlélet vezérli Magyarországot – mutatott rá, kifejtve: alacsony az infláció, csökkennek a rezsitételek, és folyamatosan, kiszámíthatóan növekszik a fizetések és a nyugdíjak értéke.
Arra a felvetésre, hogy Gyurcsány Ferenc hétvégi, keresztények elleni kirohanást is tartalmazó beszéde miatt lehet-e attól tartani, hogy egy jövőbeni baloldali kormány idején keresztényüldözés lesz, a szóvivő úgy reagált: keresztényüldözésre nem számít, de sok szempontból rossz helyzetbe kerülne Magyarország.
Ezzel összefüggésben felidézte: akik 2010 előtt vezették az országot a csőd szélére vitték a gazdaságot, és rekord adósságot halmoztak fel. De a történelmi felekezetekhez való hozzáállásukkal is nagyon rosszul teljesítettek – fűzte hozzá. Hoppál Péter elmondta azt is: a rendszerváltás óta az egyházi intézmények soha nem éltek meg olyan mélyrepülést, mint a Gyurcsány – kormány idején. „Nyilvánvaló, ha ők visszajönnének a hatalomba, erre lehetne számítani” – fűzte hozzá.
Egy másik kérdésre reagálva pedig úgy fogalmazott: „a baloldal szereplői a demokráciát féltik, miközben mind Bajnai, mind a szocialista párt úgy gyűjt aláírást, hogy annak a törvényi háttere nincs rendben”. Hozzátette: „ők adnak iskolát demokráciából és jogállamiságból, akik az alapvető normákat sem tartják be”. Elképzelhetőnek tartja, hogy Vivane Reding uniós biztost is a baloldal ingatta meg álláspontjában, akit a szóvivő Magyarországra invitált, hogy „személyesen tapasztalja meg az intézményrendszer stabilitását”.