ajánlott oldalak
Magyarország nemcsak az európai átlagnál teljesít jobban, de visszakapaszkodott régiónk élbolyába is.
Orbán Viktor sajtónyilatkozata a TAKATÁ-val kötött stratégiai megállapodás aláírása után, 2013. november 15.
 

Bővülnek a magyar-amerikai gazdasági kapcsolatok

A közeljövőben jelentősen bővülnek a magyar-amerikai gazdasági kapcsolatok - mondta Szijjártó Péter, a Miniszterelnökség külügyi és külgazdasági államtitkára washingtoni tárgyalásai után kedden telefonon az MTI-nek.
Létrehozva: 2013. június 18., 16:38 | Utoljára frissítve: 2013. június 19., 08:41
nyomtat küld

Nemcsak a magyar kormány, hanem az amerikai cégek is úgy értékelik, hogy a magyar-amerikai gazdasági együttműködés egy sikertörténet - fogalmazott Szijjártó Péter, jelezve, hogy ennek köszönhetően az amerikai beruházások Magyarországon tavaly, év végére elérték a kilenc milliárd dollárt. Hatszáz amerikai vállalat működik Magyarországon, ahol az elmúlt tíz évben az amerikai cégek 40 ezer új munkahelyet hoztak létre fejlesztéseikkel - ismertette.

Andy Harris, Marcy Kaptur és Szijjártó Péter (Fotó: Miniszterelnökség)

Az amerikai vállalatok pozitívan értékelik a magyar befektetési és beruházási környezetet - folytatta az államtitkár -, ezért a magyar Nemzeti Külgazdasági Hivatal (HITA) nyolc amerikai nagyvállalattal tárgyal magyarországi bővítésről, új termelőegységekről, új gyárakról és új munkahelyek százairól. Az egyeztetések alapján kijelenthető: a közeljövőben tovább bővülnek, méghozzá jelentősen, a magyar-amerikai gazdasági kapcsolatok - állapította meg Szijjártó Péter. A magyar-amerikai gazdasági kapcsolatok bővülésében főszerepet játszó ágazatok között említette az autóipari beszállítást, a napi fogyasztási cikkek gyártását, a számítástechnikai ipart, az élelmiszer-feldolgozó ipart és az elektromos ipari gyártást.

Christopher Padilla és Szijjártó Péter

Az amerikai cégeknek a magyar befektetési környezetet az alacsony személyi jövedelemadó, a rugalmas munka törvénykönyve és a munkavállalók képzettsége teszi rendkívül kedvezővé - mutatott rá a külgazdasági államtitkár.
  
Kifejtette azt is, hogy az amerikai politikai és üzleti szereplők elismerik a magyar gazdaság teljesítményét, pozitívan értékelik a túlzottdeficit-eljárás megszüntetését, valamint az államadósság és a költségvetési hiány csökkentését.

Nate Graham és Szijjártó Péter

Szijjártó Péter végül elmondta: az amerikai-magyar együttműködés legsikeresebb területe a gazdaság mellett a biztonságpolitika, Washingtonban ugyanis nagyra értékelik Magyarország afganisztáni katonai teljesítményét és a nyugat-balkáni stabilizációban való szerepvállalását.
  
A Miniszterelnökség külügyi és külgazdasági államtitkára Washingtonban megbeszélést folytatott mások mellett a Procter and Gamble, az IBM, a Citigroup, a GE, a Honeywell és a Cargill vezetőjével, találkozott a képviselőház külügyi bizottságának republikánus elnökével és a kongresszus magyar baráti tagozatának vezetőivel.

(MTI-fidesz.hu)
 
médianaptár
-több
Jelenleg nincs információ
dosszié
Fundamentumok MSZP-SZDSZ Korrupédia Rendőri Brutalitás EU-Elnökség
események
-több
Tartsa a kurzort egy dátum fölé az aznapi programok- ért. Kattintson egy napra a részletekért.
Jelenleg nincs erre a napra vonatkozó információ
szervezet kereső
Keresse meg irányítószám alapján az Önhöz legközelebb működő választókerületi irodát!
Keres
új hozzászólók
 
 
HírekÁrvízi védekezésEU elnökségÖnkormányzatZöldEurópai UnióMondatokDossziéHírlevelek
Önkormányzati választások 2010 InterjúkInterjúPublicisztikaFórum
FrakcióVálasztott testületekTagozatokDokumentumokÖnkormányzati választások 2010Kapcsolat
KözleményekSajtótájékoztatók
VideókFotókHanganyagokDokumentumok
News in EnglishContact
EU-ElnökségMagyarország többre képes
Nyilvános szerződések