Cseresnyés Péter felidézte: tavaly azzal az ígérettel fogadta el a város közgyűlése az ebadó bevezetését, hogy a befolyó bevételből kutyafuttatókat, hulladékgyűjtőket alakítanak ki, valamint rendezett körülményeket biztosítanak a gazdátlan állatoknak. Az önkormányzat az Élettér Állatotthon és civil szervezetek, önkéntesek bevonásával döntött arról, hogy az ebadóból idén befolyó teljes összeget, 9 millió forintot egy térségi szerepet is betöltő karanténállomás és az elhullott ebek megsemmisítésére szolgáló égető megvalósítására fordítja.
A kivitelezés hétfőn kezdődött, a munkálatokban kőműves- és ácstanulók is részt vesznek nyári gyakorlatuk keretében. A tervek szerint 170 négyzetméter alapterületen négy önálló épületet húznak fel a nyár végéig.
A városban eredetileg mintegy háromezer kutya gazdájának jelentkezését várták az önkéntes összeírás keretében, de mostanra már megközelíti a négyezret a regisztrált ebek száma. Az összeírásra jelentkező ebtulajdonosok adókedvezményt vagy az azonosítást szolgáló mikrocsip beültetéséhez hozzájárulást kaphatnak az éves ebadóból.
Papp Attila, az állatotthon sajtóreferense az MTI kérdésére elmondta: az évente csaknem 11 millió forintból gazdálkodó egyesület telepén mintegy 300 kutya és 50 macska él. Szeretnék azonban a kutyák számát 200 alá csökkenteni, bízva abban, hogy ebben az őket támogató, örökbefogadókat is kereső német állatvédő szervezetek továbbra is segítséget nyújtanak.