A inspiráció kategóriában Weisz Fanni 20 éves hallássérült modellt díjazták, aki megmutatta, hogy fogyatékkal is lehet teljes értékű életet élni. Weisz Fanni egyebek mellett az Afrikai-Magyar Egyesület sajtószóvivője, Pécs város arca, a Baptista Szeretetszolgálat jószolgálati nagykövete is.
Innováció kategóriában a MiniBrake elnevezésű alkotócsapatot díjazták. A Szirtes Marcell, Szesztay Péter és Bognár Dániel által alkotott csapat fejlesztette ki az úgynevezett távféket, amellyel a szülők meg tudják védeni gyermekeiket a gyors gyermekbiciklik veszélyeitől.
A FAKT, azaz a Fiatal Autonóm Közgazdászok Társasága Szakkollégiumot az információ kategóriában díjazták, egyebek mellett a Másokról szól című programban megvalósuló, középiskolásoknak szánt alapvető pénzügyi-gazdasági ismeretekről szóló programsorozatért.
A díjazottak átvehették Kiss Zsombor ipar- és képzőművész szobrait Mihalovics Pétertől, az Új Nemzedék Jövőjéért Program felelős miniszteri biztosától, Siklódi Leventétől, a zánkai Új Nemzedék Központ ügyvezető igazgatójától, valamint Barta Zsolttól, aki a La Femme magazin 50 tehetséges magyar fiatal kezdeményezés ötletgazdája.
A díjátadás előtt Siklódi Levente ismertette annak a felmérésnek a eredményeit, amelyben azt vizsgálták, milyen valódi és virtuális terek vannak a 13 és 18 év közötti fiatalok életében, és miként gondolkodik a "Facebook-generáció". A kutatás összegzéséből kiderült, hogy a mai fiatalokra ugyanúgy jellemző a "háttérfacebookozás", mint szüleik generációjára a háttértévézés. A fiatalok ugyanúgy naplót írnak, barátaikkal beszélgetnek, kedvenceik képét függesztik a falra vagy vicceket mesélnek, mint szüleik, de ezt egy helyen teszik, sok társukkal megosztva, így azonnali reakciókat is kiváltva.
A mai középiskolások számára ugyanolyan természetes az internet, mint nagyszüleik számára a villanyvilágítás, ráadásul a Facebook ingyenes szolgáltatás. A felmérés eredményei szerint a fiatalok ismerik a Facebook veszélyeit, így a pedofil felhasználókat, a zaklatókat és egyéb bűnözőket. A kutatás készítői a szülőknek azt javasolják, hogy beszélgessenek többet gyermekeikkel, de ne "telepedjenek rájuk" a virtuális térben.