A rendszer ebben is átállt a központi terjesztésre és ellátásra - mondta az államtitkár, aki szerint felnagyították azokat a "döccenőket", amelyek az informatikai rendszer átszervezéséből adódtak. Naponta, hetente kér tájékoztatást, kisebb problémát mindig jeleznek, de minden vizsgálat azt mutatja, hogy a rendszer működik, és szeptemberre ott lesznek az iskolákban a kiadványok - fejtette ki a köznevelési államtitkár.
Előzetesen azt lehetett látni, hogy a szakképző iskoláknál lehetnek késések, de úgy tűnik, ezt is orvosolni tudják majd - tette hozzá. Ezeknek az iskoláknak a közismereti tankönyvét kísérleti jelleggel, gyors ütemben dolgozták ki, és az intézmények ingyen megkapják - hangsúlyozta.
A hit- és erkölcstanoktatással kapcsolatban arra a kérdésre, hogy elegendő tanár, megfelelő tankönyv lesz-e, igennel válaszolt. Mint kifejtette: a vallás- és világnézeti szabadság tiszteletben tartásáért úgy szabályozták ezt a kérdést, hogy a szülők, illetve a diákok választhattak: az iskolák által szervezett erkölcstanórákra jár a tanuló, vagy egyház által szervezett hit- és erkölcstanórákra. Ez utóbbit az egyházak szervezik, ebbe az állam nem szól bele - rögzítette.
Kitért arra, hogy a hit- és erkölcstan esetében a tantestület munkájában várhatóan a hitoktató "kívülről" vesz részt. Az nem zárható ki, hogy ha pedagógus végzettsége van, és az egyház megbízza, "akkor a tantestület tagja lehessen".
Az elsősök beiratkozása azt mutatta, hogy a szülők 52 százaléka választott gyermeke számára hit- és erkölcstanórát, ami olyan arányban oszlik meg a felekezetek között, ahogy a népszámlálás és egyszázalékos adóbevallás mutatta - jelezte.
Hozzátette: azoknak a tanulóknak, akik iskolai erkölcstanórákra járnak, az állam gondoskodik a tankönyvekről, a hittantankönyveket az egyházak biztosítják, állami támogatással.
Cikk: | Átláthatóbb, kiszámíthatóbb lesz a tankönyvellátás |