ajánlott oldalak
Magyarország nemcsak az európai átlagnál teljesít jobban, de visszakapaszkodott régiónk élbolyába is.
Orbán Viktor sajtónyilatkozata a TAKATÁ-val kötött stratégiai megállapodás aláírása után, 2013. november 15.
 

Az EU fellép a környezetre veszélyes gázok kibocsátása ellen

Az Európai Parlament Környezetvédelmi Bizottsága tegnap délutáni ülésén nagy többséggel támogatta a fluortartalmú üvegházhatású gázok kibocsátásának csökkentésére irányuló jelentést, melynek néppárti felelőse Bánki Erik fideszes EP-képviselő volt.
Létrehozva: 2013. június 20., 11:14
nyomtat küld

Az éghajlatváltozás negatív hatásai elleni küzdelem jegyében az uniós jogalkotás 2030-ig radikálisan csökkenti az üvegházhatású gázok kibocsátását Európában, és ösztönzi a környezetbarát technológiákra történő átállást annak érdekében, hogy unokáink is egészséges környezetben nőhessenek fel. A rendelet által előrevetített technológiai váltás eredményeképpen a fluortartalmú üvegházhatású gázok kibocsátása 2030-ig várhatóan több, mint 80%-kal fog csökkenni a jelenlegi szinthez viszonyítva. A tervezet ugyanakkor az ipari biztonság, az ágazati sajátosságok és a gazdasági szempontok összetett szempontrendszerét is figyelembe veszi, és nem ír elő olyan kötelezettségeket az európai ipar számára, amelyek érvényesítése technológiai vagy gazdasági korlátokba ütközne.

Bánki Erik, a jogszabálytervezet néppárti felelőse hangsúlyozta: a frakcióközi tárgyalások során olyan kompromisszumos megállapodás született, amely lehetővé teszi mind az európai ipar versenyképességének megőrzését, mind az EU által előirányzott, igen ambiciózus környezetvédelmi célkitűzések elérését. Számos területen — így többek között a kiskereskedelmi egységek, az energiaszolgáltatás, az egészségügyi alkalmazások és a tűzoltó rendszerek területén — továbbra is megengedi a gazdasági szereplők számára, hogy a jelenlegi technológiát tovább működtessék, sőt fejlesztéseket is végrehajtsanak. Azokon a területeken azonban, ahol a fluortartalmú üvegházhatású gázok helyett már környezetbarát, alternatív technológiai megoldások állnak rendelkezésre — így többek között a nagyáruházak hűtőberendezései esetében — megfelelő átmeneti idő után már csak a korszerű, környezetbarát berendezések piaci forgalmazása lesz lehetséges. A már meglévő, régebbi technológiára épülő berendezések üzemben tartását azonban az EU egészen az életciklus végéig továbbra is engedélyezi.

A képviselő felhívta a figyelmet: az új jogszabály elfogadásával az uniós jogalkotás jelentős lépést tesz annak érdekében, hogy a jövendő nemzedékre egészségesebb környezetet és biztonságos technológiát hagyományozzunk.

(EPP-HungarianPress)
 
médianaptár
-több
Jelenleg nincs információ
dosszié
Fundamentumok MSZP-SZDSZ Korrupédia Rendőri Brutalitás EU-Elnökség
események
-több
Tartsa a kurzort egy dátum fölé az aznapi programok- ért. Kattintson egy napra a részletekért.
Jelenleg nincs erre a napra vonatkozó információ
szervezet kereső
Keresse meg irányítószám alapján az Önhöz legközelebb működő választókerületi irodát!
Keres
új hozzászólók
 
 
HírekÁrvízi védekezésEU elnökségÖnkormányzatZöldEurópai UnióMondatokDossziéHírlevelek
Önkormányzati választások 2010 InterjúkInterjúPublicisztikaFórum
FrakcióVálasztott testületekTagozatokDokumentumokÖnkormányzati választások 2010Kapcsolat
KözleményekSajtótájékoztatók
VideókFotókHanganyagokDokumentumok
News in EnglishContact
EU-ElnökségMagyarország többre képes
Nyilvános szerződések