ajánlott oldalak
Magyarország nemcsak az európai átlagnál teljesít jobban, de visszakapaszkodott régiónk élbolyába is.
Orbán Viktor sajtónyilatkozata a TAKATÁ-val kötött stratégiai megállapodás aláírása után, 2013. november 15.
 

Balog: Mindenkire szükség van

„Leginkább a közjóra van szükség ma Magyarországon” – szögezte le Balog Zoltán emberi erőforrásokért felelős miniszter, a Magyarország Jobban Teljesít konferenciasorozat szombathelyi állomásán, csütörtökön. Képgaléria megtekinthető itt.
Létrehozva: 2013. június 20., 17:58 | Utoljára frissítve: 2013. június 20., 21:39
nyomtat küld

A miniszter előadásában elmondta: az „annyira elhanyagolt közjó” és egyéni érdek összekapcsolása, összehangolása az egyik legfontosabb feladat. Ezzel összefüggésben felidézte: az elmúlt kormányzatok és rendszerek arra kényszerítettek bennünket, hogy „a másik rovására próbáljunk meg ügyeskedni, előrejutni, és saját egzisztenciánkat bebiztosítani”. Hozzátette: azzal, hogy mi történik a „nagy egésszel”, nem is foglalkozott senki, mert nem volt rá lehetősége.

Balog Zoltán előadása a Fidesz Magyarország jobban teljesít című előadássorozatában

„Amiben változtatni szeretnénk, az éppen az, hogy az egyéni boldogulás és az egész is rendben legyen” – fogalmazott Balog Zoltán. Egyúttal rámutatott: mindenkire szükség van, hiszen ez egy kultúraváltás, és a hozzáállás megváltoztatását igényli.

Senkit sem hagyunk az út szélén, minden bajbajutott emberre úgy tekintünk, mint aki egyébként képes lenne hozzátenni valamit az egészhez, a közöshöz, csak éppen hozzá kell ehhez segíteni – emelte ki. A miniszter ennek kapcsán megjegyezte: nem mindegy, hogyan segítünk. Kifejtette: szerinte rossz, ha úgy segítenek, hogy közben az embereket passzivitásra kárhoztatják.

Utalva a balliberális kormányzatok gyakorlatára, elmondta azt is: munkaképes, munkabíró emberek üldögéltek az út szélén képletes és valóságos értelemben is. A miniszter a nemzetstratégiát érintve emlékeztetett: sokáig a „merjünk kicsik lenni” volt a napi gyakorlat. Ezzel szemben a jelenlegi kormány úgy véli, hogy minden egyes magyarral többek és erősebbek vagyunk – fűzte hozzá. 

"Segély helyett értelmes munka, ez az amit mi ajánlhatunk"

A közmunkaprogramról szólva Balog Zoltán aláhúzta: 2010-ben látszott, hogy „úgy nem lehet segíteni, ahogy addig” a mélyszegénységben élőkön. Ennek kapcsán felidézte, hogy a baloldali kormányok úgy segítettek ezen a rétegen, „hogy nem segítettek”. Ezért, ha kell, kényszert is hajlandóak vagyunk alkalmazni – jegyezte meg. Példaként említette: ha valaki nem fogadja el az ajánlott munkát, akkor egy idő után kikerül a szociális segélyezettek köréből. A segély helyett értelmes munka, ez az amit mi ajánlhatunk – szögezte le.

A miniszter előadásában arról tájékoztatott, hogy a Start Munkaprogram eddig 300 ezer embert ért el, akik közül 50 ezren a magyarországi cigánysághoz tartoznak, és 10 ezer résztvevő életében még sohasem dolgozott. Ezzel összefüggésben kiemelte: „ha valaki elfogadja ezt a kényszert”, akkor utána neki lehetőséget kell adni.

Közölte azt is, hogy ma több mint 30 ezer olyan közfoglalkoztatott van, akinek a munkaidejéből egy teljes napot finanszíroz az állam azért, hogy tanuljon. Balog Zoltán fontosnak nevezte a fent bemutatott jó példákat, mert akkor látható, hogy érdemes segíteni, „mert ha segítünk, akkor ebből pozitív dolog jön ki”.

Fotó: Pelsőczy Csaba

A politikus felhívta a figyelmet arra, aki a gyerekét nem járatja tisztességesen iskolába, egy idő után nem kaphatja meg a családi pótlék egy részét. Fél év alatt 20 százalékkal csökkent az indokolatlan hiányzások száma az iskolákban - húzta alá.

"Egyértelmű üzenet, hogy mit is kell tennünk"

Balog Zoltán arról is beszélt, hogy olyan rendszert állítottak fel, ahol a tanulmányi eredmény javításához kötötték az ösztöndíj további folyósítását. Az OECD tanulmányában is megemlítették, hogy Magyarországon az átalakult ösztöndíjrendszerben javulnak a tanulmányi eredmények, ahol pedig alanyi jogon adják a pénzt, ott nem. Egyértelmű üzenet, hogy mit is kell tennünk – jegyezte meg.

A miniszter kitért a szolidaritás fontosságára is. Azért is vagyunk szolidárisak a bajba jutottakkal, mert ha nekik segítünk, nekünk is jobb lesz. A politikus szerint egyfajta „haszonelvűség” is van a dologban. Példaként említette, nekünk is jobban megéri az integráció, mintha csak segélyekkel kezeljük ezeket az ügyeket. Másrészt erkölcsi parancs, hogy az ember a felebarátját, nemzettársát nem hagyja az út szélén – tette hozzá.

Az előadásban szóba került a dunai árvíz is. Az a több tízezer önkéntes, akivel találkoztunk a gátakon, az a több mint 600 ezer telefonon, SMS-es segítő, azt mutatja, hogy ma jobban tudunk összefogni, mint három, négy, vagy tíz évvel ezelőtt. Látjuk azt, hogy az összefogásban erő van. Egyre inkább egy összefogó Magyarország leszünk – tette hozzá.

A miniszter fontosnak tartja azokat a lépéseket, melyeket a kormány a megváltozott munkaképességű, és fogyatékos emberek foglalkoztatása terén tett a támogatási rendszer átalakításával. Elmondta, a megváltozott munkaképességűek foglalkoztatására 2013-ban 34 milliárd forintot fordítottak, ebből 31 ezer ember foglalkoztatása vált lehetővé. Arról is beszélt, hogy áfamentessé tették a civil szervezetek felajánlásait.

180 milliárd forint adóbevétel marad a többgyermekes családoknál

A politikus az államadósság és a lakossági devizahitelek ügyére is kitért. Elmondta, hogy 169 ezren éltek a végtörlesztéssel, és 158 ezren léptek be az árfolyamgátba, valamint felállították a Nemzeti Eszközkezelőt. 2013. áprilisára 30 százalékkal csökkent a deviza jelzáloghitel-állomány – húzta alá.

Balog Zoltán felidézte a rezsicsökkentés kezdeti lépéseit is. Emlékeztetett, az első fázisról 2012. decemberében döntöttek, így idén január 1-től 10 százalékkal olcsóbb lett a vezetékes gáz, a villany és a távhő ára. A második lépcső az július 1-től következik; 10 százalékkal csökken a víz és a csatornadíj, és olcsóbb lesz a szemétszállítás és a kéményseprés is. Arról is beszélt, hogy az idén ősszel, a fűtési szezon kezdetén újabb 10 százalékkal csökkennek az energiaárak.

A miniszter arra is felhívta a figyelmet, hogy a családi adókedvezmény miatt évente 180 milliárd forint adóbevétel marad a többgyermekes családoknál, és fontosnak tartja a gyes visszaállítását is. Balog Zoltán arról is beszélt, hogy egy komoly, népesedést erősítő csomag is készül.

(fidesz.hu)
 
médianaptár
-több
Jelenleg nincs információ
dosszié
Fundamentumok MSZP-SZDSZ Korrupédia Rendőri Brutalitás EU-Elnökség
események
-több
Tartsa a kurzort egy dátum fölé az aznapi programok- ért. Kattintson egy napra a részletekért.
Jelenleg nincs erre a napra vonatkozó információ
szervezet kereső
Keresse meg irányítószám alapján az Önhöz legközelebb működő választókerületi irodát!
Keres
új hozzászólók
 
 
HírekÁrvízi védekezésEU elnökségÖnkormányzatZöldEurópai UnióMondatokDossziéHírlevelek
Önkormányzati választások 2010 InterjúkInterjúPublicisztikaFórum
FrakcióVálasztott testületekTagozatokDokumentumokÖnkormányzati választások 2010Kapcsolat
KözleményekSajtótájékoztatók
VideókFotókHanganyagokDokumentumok
News in EnglishContact
EU-ElnökségMagyarország többre képes
Nyilvános szerződések