ajánlott oldalak
Magyarország nemcsak az európai átlagnál teljesít jobban, de visszakapaszkodott régiónk élbolyába is.
Orbán Viktor sajtónyilatkozata a TAKATÁ-val kötött stratégiai megállapodás aláírása után, 2013. november 15.
 

Sikerült megakadályozni a kiküldött munkavállalók jogainak korlátozását

Hosszas egyeztetések és a szakbizottsági szavazás többszöri elhalasztása után tegnap délelőtt az Európai Parlament Foglalkoztatási és Szociális Bizottsága megszavazta a munkavállalók szolgáltatások keretében történő kiküldetéséről szóló ún. posting irányelv módosításáról szóló jelentést. "Rendkívül fontosnak tartom, hogy sikerült megakadályozni a kiküldött munkavállalók jogainak nagymértékű korlátozását, jóllehet számos tagállamban van erre irányuló szándék. Bár a szabályok néhány területen javításra szorulnak, azonban magára a kiküldetésre mindenképp szükség van az egységes piac megfelelő működése érdekében, és hogy munkahelyeket teremthessünk" közölte Őry Csaba fideszes EP-képviselő, a néppárti frakció koordinátora a szavazás után.
Létrehozva: 2013. június 21., 13:19
nyomtat küld

"A néppárti frakció mindig is azon az állásponton volt, hogy a munkavállalók kiküldetésben történő foglalkoztatása rendkívül fontos az Európai Unió gazdasága szempontjából, éppen ezért összességében megelégedettséggel fogadtuk a szavazás végeredményét. A foglalkoztatás e formája ugyanis képes áthidalni a munkaerőpiac átmeneti problémáit, valamint hozzájárul a munkaerő kereslet-kínálat megfelelő egyensúlyához" - közölte a néppárti politikus a jelentés szakbizottsági elfogadása kapcsán.

"A pénzügyi és gazdasági válságból eredő kedvezőtlen körülmények arra kell, hogy sarkallják az uniós döntéshozókat, hogy mindent tegyenek meg a gazdaság élénkítése, új minőségi munkahelyek teremtése, valamint a mobilitás ösztönzése érdekében. Éppen ezért az európai szabályozásnak a tisztességes piaci verseny megvalósítására, valamint a munkavállalók jogainak megfelelő védelmére kell irányulnia. Ezen felül pedig világos jogszabályi keretet kell biztosítani az üzleti világ, és különösen a kis és közepes vállalkozások számára, annak érdekében, hogy a munkavállalók teljes mértékben élvezhessék a belső piac nyújtotta előnyöket" - elemezte a helyzetet a fideszes EP-képviselő.

"A gazdasági fellendülés egyik kulcseleme, hogy csökkentsük a vállalkozásokra nehezedő adminisztrációs terheket, de legalábbis tartózkodnunk kellene attól, hogy újakat hozzunk létre" - hívta fel a figyelmet Őry Csaba a kiküldetési jelentés kapcsán. "A mai szavazás eredményeképpen sajnálatos módon néhány túlzó, protekcionista, korlátozó és ellenőrző intézkedés is bekerült a jelentés szövegébe - mint például az alvállalkozói felelősség kötelező érvényesítése az egész alvállalkozói lánc során. Azonban még a végső plenáris szavazás előtt vagyunk, így van még esély jobb kompromisszumok elérésére a politikai frakciókkal, valamint még előttünk vannak a trilógus tárgyalások is a Tanács képviselőivel" - hangsúlyozta a néppárti koordinátor a szakbizottsági szavazás után.

Háttér:

Az Európai Bizottság többszöri halasztás után 2012 márciusában mutatta be azt a jogszabálycsomagot, mely a munkavállalók szolgáltatások keretében történő kiküldetéséről szóló 96/71/EK irányelv hatékonyabb végrehajtását hivatott elősegíteni. A bizottsági jogszabálycsomag eredetileg két javaslatból állt: a most elfogadott jelentés alapjául szolgáló irányelv-tervezetből, amely az eredeti célkitűzések jobb és hatékonyabb végrehajtását célozza, valamint az ún. Monti II rendelettervezetből, amely a munkavállalók alapvető jogainak védelmére irányult (sztrájkjog), és amelyet végül - a nemzeti parlamentekkel való konzultációt követően, a szubszidiaritás elvére hivatkozással - visszavont az Európai Bizottság.

A jogszabály-tervezet európai parlamenti jelentéstevője a lengyel néppárti Danuta Jazlowiecka.

Évente kb. egy millió állampolgár dolgozik kiküldetésben az Európai Unió területén. A legtöbb munkavállalót kiküldő tagállam Lengyelország, Franciaország, Németország, Luxembourg, Belgium és Portugália. A legtöbb kiküldött munkavállalót fogadó tagállam pedig Németország, Franciaország, Belgium, Hollandia, Spanyolország és Olaszország. A gazdasági válság miatt azonban a tagállamok napjainkban jóval kevesebb embert foglalkoztatnak kiküldetésben, mint pl. 2007-ben.

(EPP-HungarianPress)
 
médianaptár
-több
Jelenleg nincs információ
dosszié
Fundamentumok MSZP-SZDSZ Korrupédia Rendőri Brutalitás EU-Elnökség
események
-több
Tartsa a kurzort egy dátum fölé az aznapi programok- ért. Kattintson egy napra a részletekért.
Jelenleg nincs erre a napra vonatkozó információ
szervezet kereső
Keresse meg irányítószám alapján az Önhöz legközelebb működő választókerületi irodát!
Keres
új hozzászólók
 
 
HírekÁrvízi védekezésEU elnökségÖnkormányzatZöldEurópai UnióMondatokDossziéHírlevelek
Önkormányzati választások 2010 InterjúkInterjúPublicisztikaFórum
FrakcióVálasztott testületekTagozatokDokumentumokÖnkormányzati választások 2010Kapcsolat
KözleményekSajtótájékoztatók
VideókFotókHanganyagokDokumentumok
News in EnglishContact
EU-ElnökségMagyarország többre képes
Nyilvános szerződések