FIDESZ.HU > Hírek |
Nyomtatás Ablak bezárása |
"Kiderült, mi történne, ha a Jobbik hatalomra kerülne"
|
|
Az ország egész nyilvánossága számára egyértelműen kiderült, hogy mi lesz akkor, ha a Jobbik valamikor hatalomra jut. Anarchia, káosz és erőszak – kommentálta a Fidesz frakcióvezetője az ellenzéki párt képviselőinek botrányos viselkedését a parlament pénteki ülésén. Ugyanitt Gulyás Gergely úgy fogalmazott: egy ilyen szélsőséges magatartás nem maradhat következmények nélkül, ezért várják a házelnök intézkedését. |
|
Létrehozva: 2013. június 21., 15:49 | Utoljára frissítve: 2013. június 21., 16:03 |
Rogán Antal elmondta: a Fidesz és a KDNP frakciója ma a parlamentben nyugodt erőként viselkedett, lehetőséget adva a Jobbiknak, hogy befejezze a rendzavarást, de nem éltek ezzel a lehetőséggel. Ezt követően az Országgyűlés a házszabálynak megfelelően lebonyolította az ülést, és befejezte a szavazásokat – fűzte hozzá.
A Fidesz frakcióvezetője a nap eseményeit összefoglalva úgy fogalmazott: „a Jobbik megpróbált visszaélni a házszabállyal”. A kormánypárti politikus közlése szerint az ellenzéki párt először névszerinti szavazást kért, majd azzal, hogy több jobbikos képviselő felment az elnöki pulpitusra, maguk próbálták megakadályozni a szavazást. Rogán Antal hozzátette, hogy a levezető elnököt sem engedték vissza helyére a névszerinti szavazás lebonyolítására. „Ez a házszabállyal való visszaélés tipikus esete” – jegyezte meg.
A Fidesz álláspontja szerint a levezető elnök a házszabálynak megfelelően döntött, amikor az ülés zavartalanságát úgy biztosította, hogy az Országgyűlés jelenléti ellenőrzése után elrendelte a gépi szavazást, ami egyébként névszerinti szavazás, hiszen kiderül belőle egyértelműen, hogy „ki, milyen formában voksolt”.
Előnybe kerülnek a családi gazdaságok
A földtörvényről szólva a kormánypárti politikus kifejtette: 2014-től kezdve uniós állampolgár is vásárolhatna földet Magyarországon. Ezért az új földtörvény célja éppen az, hogy ezt az uniós normáknak megfelelően, de megakadályozza. Rogán Antal, kitérve arra, hogy német, dán és francia példák alapján készült a jogszabály, szólt arról is, hogy a törvény értelmében csak az a külföldi vehet földet Magyarországon, aki élethivatásszerűen földműveléssel foglalkozik, akinek a végzettsége megfelel az előírtaknak, és a helyi földbizottság is hozzájárul földszerzéséhez. „Ez egy rendkívül ritka együttállás” – vélekedett. Ez a törvény az uniós normáknak megfelelő formát kap, egyszersmind hatékonyan tudja megakadályozni a külföldiek földszerzését Magyarországon – húzta alá.
Rogán Antal a jogszabály további céljaként jelölte meg azt, hogy a nagybirtokkal szemben előnybe kerüljenek a családi gazdaságok. Mint mondta: jelenleg fele-fele arányban vannak nagybirtokok és családi gazdaságok, ezt az arányt 20-80-ra akarják változtatni a családi gazdaságok javára. „Ezért a földtörvény kifejezetten nagybirtok ellenes” – szögezte le, megjegyezve: „sajátos, hogy a Jobbik képviselőcsoportja ma a parlamentben éppen a nagybirtokosok és a külföldi spekulánsok kezére játszott”. Ugyanakkor a frakcióvezető elmondása szerint nem okozott nagy meglepetést a kormánypárti padsorokban, hogy az MSZP és a Bajnai-féle pártszövetség a zöldbárók és a nagybirtokosok oldalára állt.
Gulyás: A levezető elnök a lehető legjobb megoldást választotta
Az Országgyűlés Magyarország legfőbb népképviseleti szerve – idézte az Alaptörvény vonatkozó passzusát Gulyás Gergely fideszes képviselő. „Ennek megfelelően az államszervezet demokratikus működése csak akkor biztosítható, ha az Országgyűlés zavartalanul tud működni” – mutatott rá. Ismertetése szerint az országgyűlési törvény egyértelművé teszi, a házelnök – illetve a levezető elnök - feladata, hogy biztosítsa a parlament jogainak gyakorlását. Ennek megfelelően gondoskodnia kell az ülés lefolytatásának zavartalanságát, illetve rendjének és biztonságának fenntartását – fűzte hozzá.
Ezért a levezető elnök – Latorczai János - a lehető legjobb megoldást választotta, amikor nem tette elehetővé, hogy a Jobbik alkotmánysértő, botrányos magatartása a szavazás folytatását megakadályozza – fogalmazott. Tájékoztatott arról is, hogy nem történt eljárási szabálysértés a szavazás során, ugyanis ez nem vezet alkotmánysértéshez, így nincs automatikus megsemmisítési kényszer sem. Ez esetben arról volt szó, hogy azok tették lehetetlenné a névszerinti szavazást, akik kezdeményezték – szögezte le Gulyás Gergely.
A Jobbik a lehető legsúlyosabb bűnt követte el, amit demokráciában egy parlamenti párt elkövethet, a demokratikus államszervezet működésének alkotmányellenes akadályozásával - fogalmazott a fideszes képviselő. Megjegyezte: egy ilyen szélsőséges magatartás nem maradhat következmények nélkül, ezért várják a házelnök intézkedését.
„Győzelem Brüsszelben”
Pénteken az Európai Unió pénzügyminisztereinek tanácsa megszüntette a Magyarország elleni túlzottdeficit-eljárást – jelentette be a frakcióvezető. Ezzel összefüggésben hangsúlyozta: az eljárás megszüntetése „győzelem Brüsszelben, óriási siker”. „A magyar emberek és vállalkozások sikere, mert az ő áldozatvállalásuk kellett az elmúlt három esztendőben, hogy a szocialisták óriási hibáit kijavítsuk, a költségvetési pazarlást megszüntessük, a deficitet leszorítsuk és az államadósságot csökkentsük” – fűzte hozzá.
Kiemelte: végre arra tudunk koncentrálni, ami valóban fontos, a gazdasági növekedésre.
Tudomásul veszik Ángyán döntését
Ángyán József kilépését a frakcióból újságírói kérdésre reagálva Rogán Antal úgy kommentálta: a képviselő saját döntése, hogy elhagyja a Fidesz országgyűlési képviselőcsoportját. Hozzátette: Ángyán József minden kritikáját türelemmel viselte a frakció, döntését pedig tudomásul veszik.