A politikus példaként említette, hogy módosították a polgári peres eljárásról és a büntetőeljárásról szóló törvényt, kivéve abból az ügyáthelyezés lehetőségét annak ellenére, hogy ez más európai országban is létezik.
Elismerte ugyanakkor, hogy a jogi kötőerő nélküli, akár velencei bizottsági véleményt nem kell minden pontján szó szerint lemásolni, mert Magyarországnak semmilyen ilyen jellegű kötelezettsége nincsen. Beszélt arról is: attól, hogy a különadó kivetését nem tartalmazza az alaptörvény, a kormány bármikor élhet ezzel a lehetőséggel. És azt nem csak az emberekre, hanem mondjuk a gazdasági társaságokra is ki lehet vetni.
Kiemelte: a szoros megfigyelés gyakorlatilag semmit nem jelent, ez az Európai Unió összes tagállamára érvényes. Szánalmasnak tartom az MSZP-nek azt a próbálkozását, hogy miután vereséget szenvednek nemzetközi színtéren egy baloldali többségű testületben, úgy tesznek, mintha egy semmitmondónak tekinthető megjegyzés összehasonlítható lenne a monitoringeljárással. Utóbbi olyan államokkal szemben indul, amelyek durván megsértik az alapvető jogokat. Noha utólag az MSZP is elismeri, hogy Magyarországon nem ez a helyzet, valójában mindent megtett a nyilvánosság előtt és a háttérben is, hogy hazánk ellen meginduljon a monitoring eljárás.
Cikk: | Külföldre exportálja az ellenzék a politikai konfliktusokat |
Cikk: | "Tele van csúsztatással a Tavares-jelentés" |