Dobos Viktória hadnagy tájékoztatása szerint 21 településen összesen egymillió négyzetmétert fertőtlenítettek, és mintegy 200 kilométeren kellett visszabontani az ideiglenes védműveket.
A munka első körében felmérték, mely árvízzel elöntött területeken és milyen ütemezésben van szükség mentesítésre. A fertőtlenítési munkálatokat a megyei katasztrófavédelmi igazgatóság koordinálásával, a Kormányhivatal Népegészségügyi Szakigazgatási Szervével, a Kormányhivatal Élelmiszerlánc-biztonsági és Állategészségügyi Igazgatóságával és az önkormányzatokkal szorosan együttműködve hajtották végre - közölte.
Hozzátette: a védművek visszabontási feladataihoz az igazgatóság "minden lehetséges eszközt felhasznált az önkéntesek toborzására". A felhívás hatására több száz diák vett részt a visszabontási feladatokban a tanév végéig. Az országos helyreállítási törzsön keresztül igényelt fogvatartottak is részt vettek a munkában.
Dobos Viktória jelezte: először a településeken belül épített ideiglenes védművek bontása kezdődött el, ez több mint 200 kilométeres szakaszt érintett; mintegy 635 ezer homokzsákot bontottak ki a falakból. Június 15-én megkezdték a szúnyoggyérítést a Szigetközben, eddig 33 284 hektárnyi területen permeteztek. Az elöntött területen és az érintett települések körzetében folyamatosan ellenőrzik a szúnyogirtó akciók hatékonyságát.