A Kúria mai döntésével a bankok oldalára állt a devizahitelesekkel szemben. A Fidesz számára elfogadhatatlan, felháborító ez a döntés. Joggal érezhetik úgy a devizakárosultak, hogy a magyar igazságszolgáltatás cserben hagyta őket - szögezte le Kocsis Máté. A politikus precedensértékű ítéletnek nevezte a mai döntést. Bár a magyar jog nem precedensjog, mégis iránymutató lehet a további bírósági döntések kapcsán is a Kúria ítélete – fűzte hozzá.
A mai döntésnek beláthatatlan pénzügyi következményei lehetnek a devizakárosultak számára. Éppen ezért igazságtalannak tartjuk a döntést – szögezte le a politikus. A Fidesz kommunikációs igazgatója a döntést érdekesnek nevezte annak fényében, hogy hasonló ügyben Horvátországban már nyolc bankkal szemben ítélt az ottani igazságszolgáltatás. Megértjük a devizakárosultak azon álláspontját, mely szerint itthon is joggal számítottak számukra kedvező ítéletre. Megértjük a felháborodásukat – jegyezte meg Kocsis Máté.
A Fidesz kommunikációs igazgatója felhívta a figyelmet arra, hogy devizacsapdát a Gyurcsány-Bajnai-korszaknak köszönhetjük. A 2002 és 2010 közötti baloldali kormányzás alatt 140-szeresére nőtt a magyar lakosság devizaadóssága. Aláhúzta, a jelenlegi kormány és parlamenti többség volt az, mely öt határozott intézkedéssel mindent megtett a devizahitelesek megsegítésért. Ezt a munkát folytatni kell, rengeteg a teendő – tette hozzá Kocsis Máté.
Rogán Antal személyes véleményként leszögezte: egyetért a devizahitelesek és az őket képviselő jogászok azon álláspontjával, hogy a devizahitel egy hibás termék. A devizahitelesek 90 százaléka nem volt tisztában azzal, hogy a devizahitel milyen kockázatot rejt magában, viszont a bankok mindegyike tisztában volt azzal, hogy hibás és kockázatos terméket akar rásózni a hitelfelvevőkre – fejtette ki. Ezért a felelősség itt az én szakmai meggyőződésem szerint is egyértelműen a bankoké – jegyezte meg a frakcióvezető. Elmondta továbbá, a parlament nem szólhat bele konkrét hitelszerződésekbe, de az elmúlt három évben mindent megtett azért, hogy minél több embert szabadítson ki a hitelcsapdából. A végtörlesztést, az árfolyamgátat, a Nemzeti Eszközkezelő felállítását, és a devizahitelek tiltását hozta fel példaként Rogán Antal.