ajánlott oldalak
Magyarország nemcsak az európai átlagnál teljesít jobban, de visszakapaszkodott régiónk élbolyába is.
Orbán Viktor sajtónyilatkozata a TAKATÁ-val kötött stratégiai megállapodás aláírása után, 2013. november 15.
 

"Bámulatos a magyarországi alkotmányreform"

A magyarországi változásokat és Orbán Viktor miniszterelnök munkáját méltatta az Egyesült Államok kongresszusi képviselője pénteken Budapesten.
Létrehozva: 2013. július 5., 14:52 | Utoljára frissítve: 2013. július 5., 15:58
nyomtat küld

Christopher Smith republikánus képviselő, az amerikai Helsinki Bizottság társelnöke - aki kongresszusi küldöttség tagjaként látogatott Magyarországra - bámulatosnak nevezte a magyarországi alkotmányreformot és az új törvények sorát. "Harminchárom éve foglalkozom emberi jogi ügyekkel a kongresszusban, és nagyon nagy hatással volt rám" mindaz a változás, amely Magyarországon végbement - mondta a politikus a Parlamentben az MTI-nek, miután tárgyalt Orbán Viktorral.
   
A magyar miniszterelnök "rendkívüli, hatékony, szilárd erkölcsi alapon álló politikus, aki szenvedélyesen munkálkodik azon, hogy előrevigye Magyarországot" - mondta. Az Egyesült Államokban okkal tekintik sokan olyan európai vezetőnek, akinek a pályája felfelé ível - tette hozzá.
   
Az MTI kérdésére, hogy miként vélekedik azokról a bírálatokról, amelyekkel az Európa Tanács égisze alatt működő alkotmányjogászokból álló szakértői testület, a Velencei Bizottság illette a magyarországi alkotmányozást, Christopher Smith azt felelte: nyilvánvaló, hogy minden alkotmányos újítás, sőt egyszerű törvénymódosítás is apróbb változtatásokra szorul. Hozzátette, Orbán Viktor a hagyományos értékeket védi, és vannak az Európai Parlamentben és az Európa Tanácsban olyanok, akik nem értenek egyet ezzel, de - mint mondta - ilyen a demokrácia.
   
Elismeréssel szóltak a kormány elkötelezettségéről a kirekesztő jelenségekkel szemben

A republikánus kongresszusi képviselő márciusban, az amerikai Helsinki Bizottságnak a magyarországi demokrácia állapotával foglalkozó meghallgatásához fűzött állásfoglalásában azt írta, Magyarországon "él és virul az alkotmányos fékek és ellensúlyok rendszere". Christopher Smith hangsúlyozta, a demokrácia és az emberi jogok állapotával kapcsolatban Magyarországot ért bírálatok között "sok a méltánytalan, amely kettős mércét, félreértelmezést és pontatlan információt tartalmaz". A budapesti látogatásra érkezett amerikai kongresszusi delegációt, amelynek Christopher Smith is tagja, Martonyi János külügyminiszter munkareggelin fogadta pénteken. 

A Külügyminisztérium MTI-hez eljuttatott közleménye szerint a szenátorokból és képviselőkből álló öttagú delegáció tájékoztatást kapott a magyarországi politikai és gazdasági fejleményekről és azok európai uniós vonatkozásairól. Mint írták, amerikai részről elismeréssel szóltak a magyar kormány elkötelezettségéről a kirekesztő jelenségekkel szembeni küzdelem kapcsán. A felek megvitatták a szíriai és az egyiptomi helyzetet, valamint kitértek az emberkereskedelem elleni fellépés fontosságára is - zárult a közlemény.

(MTI - fidesz.hu)
 
médianaptár
-több
Jelenleg nincs információ
dosszié
Fundamentumok MSZP-SZDSZ Korrupédia Rendőri Brutalitás EU-Elnökség
események
-több
Tartsa a kurzort egy dátum fölé az aznapi programok- ért. Kattintson egy napra a részletekért.
Jelenleg nincs erre a napra vonatkozó információ
szervezet kereső
Keresse meg irányítószám alapján az Önhöz legközelebb működő választókerületi irodát!
Keres
új hozzászólók
 
 
HírekÁrvízi védekezésEU elnökségÖnkormányzatZöldEurópai UnióMondatokDossziéHírlevelek
Önkormányzati választások 2010 InterjúkInterjúPublicisztikaFórum
FrakcióVálasztott testületekTagozatokDokumentumokÖnkormányzati választások 2010Kapcsolat
KözleményekSajtótájékoztatók
VideókFotókHanganyagokDokumentumok
News in EnglishContact
EU-ElnökségMagyarország többre képes
Nyilvános szerződések