Hozzátette: teljesen zavarosak a tulajdonviszonyok. A gázvezeték a fogyasztó kerítéséig a szolgáltató tulajdona, a következő szakasz az ingatlantulajdonosé, majd a következő, melyben főkapcsoló, mérőóra és nyomásszabályozó van, az ismét a szolgáltatóé, majd ismét a fogyasztóé következik. Mindennek a vizsgálatát eddig kizárólag a fogyasztóra terhelték – hangoztatta a kormánybiztos.
Beszélt arról is, hogy a Mátrában tizenhétszer volt áramkimaradás, és még bőven a rezsicsökkentés előtt. Budapesten pedig 2500 lakásban maradt ki a gázszolgáltatás.
A mostani kormánydöntés rendelkezik arról is, hogy létrehoznak egy alapot, mellyel a készülékcseréket segítik. A nem megfelelő készülékek ugyanis robbanást, vagy szén-monoxid-mérgezést okozhatnak – magyarázta Németh Szilárd.
Kitért arra is, hogy a jelenlegi szabályozás szerint a fogyasztónak kell bejelentenie, ha olyan készüléket használ, amelyet 1981 előtt helyeztek üzembe. Erre vonatkozó statisztikai adatsorokkal ugyanis nem rendelkeznek a szolgáltatók. Szeretné azonban rábírni a cégeket arra, hogy komoly nyilvántartást vezessenek – hangoztatta a rezsibiztos.
Cikk: | A felülvizsgálat költségét nem lehet áthárítani a fogyasztókra |