A Zagyva-híd és a Tisza-híd közötti mintegy 150 méteres szakaszon a jobb parti rézsű betonba rakott terméskő burkolatot kapott, megépült a nyolcméteres tagokból álló, a korábbinál csaknem 40 centiméterrel magasabb támfal, és új térburkolatot raktak le.
Az árvízvédelmi projekt célja mindenekelőtt, hogy a Tisza áradásakor megóvja a várost, garantálja az ott lakók biztonságát, de építményei turisztikai látványosságokat is nyújtanak - mondta Szalay Ferenc (Fidesz) polgármester az átadáson.
Lovas Attila, a projektgazda Közép-Tisza-vidéki Vízügyi Igazgatóság vezetője arról beszélt, hogy a fejlesztés további részeként hamarosan befejeződik az ipartelepi szakaszon a töltésrekonstrukció, és megkezdődhet a szennyvíztisztító telep mögötti töltésáthelyezés. A belvárosi Tisza-parti sétány új töltésének építését, a régi támfal elbontását folyamatosan végzik, eddig több mint 20 ezer köbméter földet mozgattak meg. A kivitelezést némiképp késleltette, hogy idén tavasszal harmadfokú, Szolnoknál 866 centiméterrel tetőző árhullám vonult le a Tiszán. A munka csak a két hónapos árvíz elleni védekezést követően folytatódhatott.
Az Európai Unió 100 százalékos támogatását élvező árvízvédelmi projekt az Új Széchenyi Terv keretében 2012 nyarának végén kezdődött, és 2014 májusában fejeződik be. A fejlesztés egy részét Szolnokon a Tisza-parti sétányon a vízi rendőrség és a Tisza-híd, valamint a Tisza-híd és a Zagyva-híd közötti szakaszon végzik, a tervezett műszaki megoldások illeszkednek az évek óta tartó belterületi árvízvédelmi rekonstrukciók műszaki-esztétikai rendszerébe.
A sétányt szélesítik, növelve ezzel a kerékpározásra alkalmas területet, két helyen nagylépcsős vasbeton rézsűburkolatot alakítanak ki. A projekt műszaki megoldása lehetőséget biztosít egy oktatási célú pavilon létesítésére is, ez a későbbiekben Szolnok önkormányzatának beruházásában épülhet meg.
A belvárosi szakaszokon túl a projektben az iparterületi árvízvédelmi fővédvonal előírás szerinti kiépítése is szerepel, ennek részeként megerősítik a jelenlegi földműveket, illetve azokat új nyomvonalra helyezik át. Az új nyomvonal a városi szennyvíztisztító telep előtt húzódik majd, és így kellő védelmet nyújt áradás esetén a város fontos létesítményének.