Zsigó Róbert a sajtótájékoztatón arról beszélt, bármikor, amikor felmerült Bajnai Gordon erkölcsi felelőssége a Hajdú-Bét-üggyel kapcsolatban, mindig azt mondta, közvetlenül nem vett részt a cég irányításában. A szóvivő utalt egy, az ügyben érintett, kisemmizett debreceni gazda nemrég tett nyilatkozatára, amely szerint Bajnai Gordon a cég felszámolásának idején, 2003 nyarán „szinte Debrecenben élt” és „helytartóján és pribékjein” keresztül intézte a baromficég ügyeit”.
Bajnai Gordon állításával ellentétben úgy tűnik, hogy mint a Wallis Rt. vezérigazgatója, igenis képben volt a Hajdú-Bét ügyeit illetően és személyesen követte az eseményeket, tudhatta, hogy mi zajlik a vállalatnál – fogalmazott Zsigó Róbert, hozzátéve, a hosszú évek után a közvélemény előtt megnyilvánuló gazda elmondása alátámasztja azt is, hogy „a Bajnai Gordon vezette Wallis a legkülönfélébb és a legaljasabb módszerekkel semmizte ki a libatenyésztő gazdákat”.
A kormánypárti politikus szerint a gazda nyilatkozatából az is kiderül, hogy „folyamatosan átverték, és félrevezették a beszállító gazdákat”, akik közül többeknek „rejtélyes módon” eltűnt a Hajdú-Béttel kötött szerződése is. Zsigó Róbert arról beszélt, miközben „a keményen dolgozó családok a vállalat nehéz anyagi helyzetére hivatkozva nem kapták meg a nekik jogosan járó fizetséget, addig a Wallis fehérgalléros vezetői a Hajdú-Bét ingó és ingatlan vagyonát és pénzét kisöpörték”. A baromfitenyésztő családok hatmilliárd forintját nyelte el a föld – tette hozzá a szóvivő.
A Fidesz két kérdésre várja a választ Bajnai Gordontól: igaz-e, hogy Debrecenből „kézi vezérléssel, helytartóján keresztül irányította a Hajdú-Bét csődjét? Továbbra is úgy látja-e, hogy valóban tisztességesen bántak a kisemmizett gazdákkal? – sorolta Zsigó Róbert.
"Ilyen ügyek ma nem fordulhatnának elő"
A romagyilkosságok ügyében született bírósági ítélet kapcsán a Fidesz szóvivője úgy fogalmazott, „ilyen ügyek ma nem fordulhatnának elő”. Zsigó Róbert úgy vélekedett, „a lehető legkeményebb ítélet ellenére ebben az ügyben nyitva maradt néhány kérdés”. A fideszes ezek között említette, hogy „miért pont akkor, 2008-ban és 2009-ben, a Gyurcsány-Bajnai-kormány idején történtek ezek a gyilkosságok, és azok kinek álltak érdekében”. Az elítéltek mellett kik lehetnek még azok az elkövetők, akik most megúszták, akiknek a neve végig rejtve maradt? – tette fel a kérdést Zsigó Róbert.
A kormánypárti honatya felidézte, a romagyilkosságok perében kiderült, hogy az akkori nemzetbiztonsági szolgálat és az akkori Katonai Biztonsági Hivatal „nemhogy segítette a megelőzést, a felderítést és a tisztánlátását, hanem egyenesen akadályozta azt”. Olyan sorozatos hibákat és mulasztásokat követtek el annak idején, hogy az már nem lehet véletlen – húzta alá Zsigó Róbert, aki arra is emlékeztetett, hogy mindezt 2009-ben a romagyilkosságok felderítésének titkosszolgálati hátterét vizsgáló parlamenti tényfeltáró munkacsoport is megállapította.
A jelentésben az áll, hogy a feltárt hiányosságokért, az érdemi munka elmaradásáért, a Nemzetbiztonsági Hivatal rendeltetésszerű működésének hiányáért, a hivatal akkori főigazgatóját, Laborc Sándort személyes felelősség, míg a rendellenes működésért Szilvásy György és Ficsor Ádám korábbi titokminisztereket politikai felelősség terheli – mondta az előző gondolathoz kapcsolódóan Zsigó Róbert. A politikus úgy fogalmazott, Szilvásy György és Laborc Sándor „a maffiabaloldal központi figurái voltak, akik mögött Gyurcsány, Bajnai és Mesterházy egy emberként zárt össze” - fogalmazott Zsigó Róbert, hozzátéve, a perből az is kiderül, hogy „az akkori rendőrség is számos hibát követett el”.
A mai napig nem lehet tudni, hogy mit titkolnak, mit titkoltak el a bíróság, a vizsgálóbizottság és a közvélemény előtt – jelentette ki a Fidesz-szóvivő, aki „különösen elgondolkodtatónak” nevezte a per kapcsán azt a jelenetet, amikor 2011 áprilisában az egyik tanú vallomásra szánta el magát, de „a bírósági tárgyalóterembe besétált Gyurcsány Ferenc, aki láttán a tanú elhallgatott”. Kíváncsian várjuk, hogy az ezen ügyekkel kapcsolatos politikai felelősség kérdésében is ugyanúgy összezár-e a bukott baloldal, mint a Szilvásy-Laborc-üggyel kapcsolatban – mondta Zsigó Róbert.
A bukott baloldal még erre sem képes
Úgy látszik, hogy a bukott baloldal szereplői egy kétoldalas dokumentumban sem képesek megállapodni. Sok java nem származik Magyarországnak ebből a bukott baloldalból, akik egyébként is folyamatosan egymással vannak elfoglalva és belső hatalmi harcaikat vívják a nyilvánosság előtt – reagált Zsigó Róbert arra a sajtóban megjelent hírre, miszerint Scheiring Gábor, a Párbeszéd Magyarországért elnökségi tagja „hazugnak és elitistának” tartja az MSZP és az Együtt-PM-szövetség júliusi megállapodásának egyik pontját, miszerint az országgyűlési képviselőjelölteknek felsőfokú képesítéssel kell rendelkezniük. A Fidesz szóvivője hozzátette, a baloldal korábban bebizonyította, hogy alkalmatlan az ország vezetésére és ezt ma is, nap mint nap bebizonyítja.
„Egy felelős városvezetés ezt nem nézheti tétlenül”
Az ózdi vízüggyel kapcsolatban Zsigó Róbert azt mondta, „egy felelős és törvényesen működő városvezetés nem nézheti tétlenül azt, hogy valaki arra rendezkedik be, hogy közkutakról lássa el magát, míg mások a rezsit kifizetik”.
Cikk: | "Bajnai semmit nem változott" |
Cikk: | Senki nem kért még bocsánatot a Hajdú-Bét-ügy miatt |
Cikk: | Bajnai Gordon a mai napig nem válaszolt |