FIDESZ.HU > Hírek > Önkormányzat |
Nyomtatás Ablak bezárása |
Fazekas: Tiszafüred újra ipari centrum lehet
|
|
Most induló fejlesztéseknek köszönhetően újra a Közép-Tisza-vidék legjelentősebb ipari centruma lehet Tiszafüred – jelentette ki a vidékfejlesztési miniszter a város hajdani ipartelepén rendezett első hajógyári napon, vasárnap. |
|
Létrehozva: 2013. augusztus 18., 16:04 | Utoljára frissítve: 2013. augusztus 18., 17:42 |
Az esemény megnyitóján Fazekas Sándor emlékeztetett: a rendszerváltás idején leépült a tiszafüredi ipartelep, ahol egyebek mellett megszűnt az ország egyik legjelentősebb nehézipari üzeme, a hajógyár is. Az ipari hagyományok újjáélesztését szolgálja a City Ipari Park, amelynek vasárnapi alapkőletételével sikerült megteremteni annak lehetőségét, hogy a kiváló adottságokkal rendelkező Jász-Nagykun-Szolnok megyei település újra a Közép-Tisza vidék legjelentősebb ipari centrumává fejlődjön - hangsúlyozta a miniszter.
Aláhúzta: ehhez a kormány is hozzájárult azzal, hogy szabad vállalkozási zónává nyilvánította a várost és környékét, és közel 200 millió forintos uniós pályázati támogatást biztosított a beruházás-sorozat első fázisának megvalósításához.
Az alapkőletételi ünnepséget követően Nagy József, a projektgazda City-Gas Kereskedőház Zrt. vezérigazgatója az MTI-t arról tájékoztatta, hogy a 197 millió forintos pályázati forrás segítségével 330 millió forintból felújítják a hajdani hajógyár egykori nagycsarnokát, hogy nehézipari vállalkozások számára teremtsenek vonzó feltételeket.
A tervek szerint több lépcsőben, 20 hektárt meghaladó területen építik ki az ipari park számára az infrastruktúrát, és rendbe hozzák az elhagyott, rendkívül rossz állapotban lévő üzemcsarnokokat.
A City Ipari Park teljes kiépítése és betelepítése számításaik szerint bő 2 milliárd forintba kerül majd, és 4-5 évet vesz igénybe – jelezte a tulajdonos. Hozzátette: a vállalkozói zónába nehézipari cégek mellett elektronikai összeszerelő és mezőgazdasági, illetve élelmiszeripari feldolgozó üzemeket szeretnének csábítani.
Nagy József közölte azt is, hogy több lehetséges befektetővel már megkezdték a tárgyalásokat. Ezek kínai és török érdekeltségű vállalatok, ám a konkrét megállapodásig egyelőre még egyikkel sem jutottak el – tette hozzá.