Tarlós István az ünnepélyes aláírás alkalmából elmondta: már tavalyi sanghaji látogatásakor megállapodott a kínai nagyváros vezetőivel arról, hogy kapcsolatukat testvérvárosi szintre emelik, s az együttműködést Orbán Viktor miniszterelnök is támogatásáról biztosította. Hozzátette, Magyarország rendkívül fontos partnerként tekint Kínára, és a magyar főváros vezetése is annak tartja az ázsiai ország két nagyvárosát, Pekinget - amely tavaly lett Budapest testvérvárosa - és Sanghajt.
Budapest főpolgármestere kiemelte: Sanghaj másfél évtized alatt akkora fejlődésen ment keresztül, mint New York sok évtized alatt. Példaként említette, hogy a kínai nagyvárosban néhány év alatt 400 kilométer metróhálózat épült. Tarlós István a megállapodás kapcsán kifejtette, hogy az alapvetően a kulturális területre koncentrál, de városüzemeltetési, városfejlesztési, egészségügyi és szociális kérdésekre is kiterjed. Jelezte: a megállapodás öt évre szól és korlátlanul meghosszabbítható, a dokumentum a Fővárosi Közgyűlés szeptember 3-i döntésével léphet hatályba.
Jang Hsziang úgy véli, a testvérvárosi szerződés nagyban hozzájárul a két város közötti gazdasági, kereskedelmi, kulturális és oktatási kapcsolatok fejlesztéséhez. Kitért arra, hogy a magyar építész, Hugyecz László nagyban hozzájárult Sanghaj fejlődéséhez, s 27 fontos műemlék épületet adott a városnak. Megjegyezte, hogy a magyar műemléki tapasztalatokból sokat tanulhatnak, ők pedig szívesen megosztanák Budapesttel a reform és nyitás politikája óta eltelt 30 év tapasztalatát.
Sanghaj Budapest 14. testvérvárosa lett. Budapest további testvérvárosai: Tel-Aviv (1989), Bécs (1990), Frankfurt am Main (1990), Fort Worth (1990), Berlin (1992), Lisszabon (1992), New York (1992), Szarajevó (1995), Asztana (2001), Zágráb (2003), Firenze (2008), Jakarta (2009), Peking (2012).