FIDESZ.HU > Hírek Nyomtatás
Ablak bezárása
A rendszerváltás óta nem volt a mostanihoz hasonló pedagógusbér-emelési program
A rendszerváltás óta nem volt olyan esztendő, amikor a mostanihoz hasonló átgondolt, előre mutató és stabilan kiszámítható pedagógusbér-emelési program vette volna kezdetét Magyarországon - mondta a Fidesz szóvivője hétfőn Pécsett, sajtótájékoztatón.
Létrehozva: 2013. szeptember 2., 12:08 | Utoljára frissítve: 2013. szeptember 2., 15:04

Hoppál Péter utalt rá, hogy szeptember 1-jétől 30-80 ezer forinttal nő a mintegy 150 ezer pedagógus fizetése, akik 2017-ig minden év szeptemberében újabb 10 százalékos emelésre számíthatnak.
   
A szóvivő hangsúlyozta, a kormány a gyermeket nevelő családok számára is fontos intézkedéseket hozott. Példaként az idén 600 ezer iskolást érintő ingyenes tankönyvcsomagokat, a rezsicsökkentést, valamint a családi adókedvezményeket említette, amelyek együttesen háztartásonként havi több tízezer forint megtakarítást jelentenek.
   
A Fidesz arra fogja ösztönözni a kormányt, hogy a gyermekeket nevelő családokat érintő programoknak, a rezsicsökkentésnek, a családi adókedvezmény kiterjesztésének legyen folytatása - mondta.
   
Hoppál Péter szavai szerint látható azonban, hogy a baloldal a tanévkezdést kissé fanyalogva fogadja. "Három évvel ezelőtt, mielőtt a magyar emberek a Gyurcsány-Bajnai szövetséget elzavarták az ország éléről, akkor nemhogy béremelési programról nem volt szó a magyar oktatási rendszerben, hanem az oktatási, közoktatási rendszer fenntarthatósága volt végveszélyben" - fogalmazott. Hozzátette: akkor béremelés helyett bércsökkentést könyvelhettek el a pedagógusok, akiknek az Orbán-kormány most hosszú távú bérfejlesztési programot indított.
   
Ha a baloldal erői újra hatalomra kerülnének, ugyanaz a szélsőséges és veszélyes gazdaságpolitika lépne életbe, mint amit ők 2010 előtt folytattak, s annak a következménye idén szeptemberre az lehetett volna, hogy a pedagógusok nem stabil egzisztenciát tudhatnának magukénak, hanem elbocsátó leveleket várhatnának, hiszen az iskolarendszer fenntarthatatlan volt - mondta. "Ezzel szemben ma állami garancia védi az oktatási rendszert, az iskolákat, a pedagógusok állása biztonságban van és emelkedik a fizetésük" - jelentette ki.
   
Hoppál Péter úgy vélte: ugyanilyen örvendetes hír, hogy szeptember első napjaiban az egészségügyi bérfejlesztési program keretében idén januárig visszamenőleg mintegy 95 ezer egészségügyi dolgozó kap magasabb fizetést. "Ez személyenként havonta legalább bruttó 10 ezer forintot jelent, de jóval magasabb emelést kapnak azok, akik tavaly kimaradtak a bérfejlesztésből" - tette hozzá.
   
A szóvivő emlékeztetett arra, hogy a szakorvosok bére bruttó 40 ezer, az intézeti gyógyszerészeké 44 ezer forinttal emelkedik. Az egészségügyi szakdolgozók között a diplomások bére havi 35-41 ezer, a középfokú végzettségűeké 10 ezer forinttal nő havonta.
  
Ilyen programot sem könyvelhettek el korábbi kormányzások idején az egészségügyi dolgozók, sőt azzal számolhattak, hogy nem lesz állásuk és az ágazatot tovább sújtja az elvándorlás - mondta. Hozzáfűzte: az elvándorlást sikerült megállítani, a több fokozatban életbe lépett bérfejlesztéssel komoly javulást sikerült elérni a 2010 előtti állapothoz képest, amikor az egészségügyben dolgozók elhivatottságán múlt, hogy a magyar egészségügyi rendszer talpon tudjon maradni. "A baloldal semmiféle segítő kezet nem akart nyújtani az egészségügyben dolgozóknak, ez azonban a mostani béremeléssel megváltozott" - fogalmazott a szóvivő.
   
Hoppál Péter hangsúlyozta: a pedagógusok és az egészségügyi dolgozók béremelési programjából jól látszik a bal- és a jobboldal politikája, gondolkodása. "A bukott baloldal hiteltelen és alkalmatlan arra, hogy a pedagógusokat, az egészségügyi dolgozókat és más dolgozói rétegeket komolyan vegyen, felkaroljon" - mondta.
   
Hozzátette, a baloldal gazdaságpolitikájával az ország és benne a közszféra alkalmazottjai a csőd szélére jutottak, az Orbán-kormány ezzel szemben rendbe tette a gazdaság alapjait, az oktatásban és az egészségügyben is megteremtette a bérfejlesztés lehetőségét.

"Össze kell fogni"

A szigetszentmiklósi választásnak nincs nagy jelentősége, az eredmény ugyanakkor azt üzeni a jobboldali szavazóknak: részvétel nélkül nincs győzelem - mondta a Hoppál Péter annak kapcsán, hogy vasárnap az MSZP, a DK és az Együtt közös jelöltje nyerte a Pest megyei városban tartott időközi önkormányzati képviselő-választást, újságírói kérdésre rámutatott, egy mandátumról van szó, ami azt jelenti, hogy mostantól összesen két baloldali képviselő lesz a helyi képviselő-testületben.
  
Ez nem rendítette meg a szigetszentmiklósiaknak azt a 2010-es szándékát, hogy a városnak fideszes polgármestere és kétharmados, fideszes többségű vezetése legyen - hangoztatta. Hoppál Péter megjegyezte, a város ügyeit továbbra is ez a vezetés viszi ugyanolyan sikerrel, ahogy eddig.
  
A szóvivő szavai szerint az eredmény ugyanakkor üzenet a jobboldali gondolkodásúak, a jobboldali szavazók felé, hogy részvétel nélkül nincs győzelem. "Amikor nem aktivizáljuk magunkat, nem megyünk el egy választásra, akkor a baloldal bizony elvihet mandátumokat, ezért nem szabad otthon maradni, össze kell fogni és ki kell állni az érdekeink mellett" - mondta Hoppál Péter.
  
A hivatalos előzetes eredmények szerint Szigetszentmiklós 8-as számú egyéni választókerületében Ladányi Sándor az MSZP, a DK és az Együtt - a Korszakváltók Pártja közös jelöltje 359 szavazattal (52,03 százalék) nyerte meg a választást, amelyet azért kellett kiírni, mert egy önkormányzati képviselő, Kécza György (Fidesz-KDNP) május 2-án elhunyt.