FIDESZ.HU > Hírek > Önkormányzat |
Nyomtatás Ablak bezárása |
Tarlós: Kommunikációs játék a sziget és a Római-part körül kialakult helyzet
|
|
Nem az idegenforgalmi adó volt a motiváció, a főváros azokat a hatásköröket kapta most meg, amelyek lehetővé teszik a sziget fejlődését - mondta a főpolgármester a Ma Reggelben. |
|
Létrehozva: 2013. szeptember 4., 13:03 |
Jóváhagyta a Margitsziget átadás-átvételi eljárásának menetét és a Sanghajjal kötött testvérvárosi megállapodást a Fővárosi Közgyűlés. Az Országgyűlés döntése nyomán a Margitsziget július 20-án került a fővárosi önkormányzat közvetlen igazgatása alá a XIII. kerülettől. Visszavonta a Fővárosi Közgyűlés azt a határozatot, amely szerint Tormay Cécile írónő nevét vette volna fel egy II. kerületi közterület, valamint a következő, szeptember végi ülésén újratárgyalja a Madách Színház vezetőjének prémiumára vonatkozó, kedden felfüggesztett javaslatot. A Jobbik hanyag kezelés miatt feljelentést tesz, mert törvénysértőnek tartja, hogy a Fővárosi Közgyűlés prémium kifizetését tette lehetővé a Madách Színház igazgatójának, miközben veszteséges az intézmény.
Az esettel kapcsolatban Tarlós István az M1 Ma reggel című műsorában úgy fogalmazott: „az egyik ellenzéki párt megfenyegette a komplett Közgyűlést, hogy feljelentést tesz”. A főpolgármester szerint a közeledő választási kampány kapcsán „mondvacsinált cirkuszokat csinálnak”. Beszámolt arról is, hogy az önkormányzat jogászai még egyszer felülvizsgálják a kifizetés szabályosságát. Arra a felvetésre, hogy közben két, a jobboldalhoz köthető színházigazgató, Nemcsák Károly és Dörner György már megkapta a prémiumát, Tarlós úgy reagált: a kérdés tökéletesen rávilágított a premizált színházigazgatók "arányosságára", hiszen a 15 színházigazgatóból kiemelték a két "jobboldalit".
Fejlesztések
Garanciákat adni arra, hogy Budapest kezelésében milyen fejlesztések valósulnak majd meg a Margitszigeten, nem lehet – mondta Tarlós István, aki emlékeztett arra is, hogy az elmúlt 20 évben a területen nem történt semmi. Az interneten egyébként már négy hónapja megtalálható a Margitsziget fejlesztési koncepciója - tette hozzá a főpolgármester, aki szerint „kommunikációs játék” a sziget és a Római-part körül kialakult helyzet is. Mindkét területre elkészült egy fejlesztési koncepció, idén a Margitszigeten megújult a víztorony, a szabadtéri színpad és a szökőkút is – sorolta a főváros vezetője. Ezeket a folyamatok lassította eddig a XIII. kerület az engedélyezésekkel – fűzte hozzá Tarlós István, aki szerint az ügyben "politikai félelemről" van szó. Nem az idegenforgalmi adó volt a motiváció – hangsúlyozta Tarlós István kérdésre válaszolva -, a Margitsziget mindig is a főváros százszázalékos tulajdona, ott a XIII. kerületnek egy négyzetcentimétere sem volt, azokat a hatósági hatásköröket kapta most meg a főváros, amelyek lehetővé teszik a sziget fejlődését - tette hozzá.
Át kell hangolni a közlekedési lámpákat
A főpolgármester a Ma reggelben azt mondta, gyanúja szerint a BKK elkezdte heccelni a biciklistákat a lámpák áthangolása kapcsán, Tarlós István ugyanis nem érti, miért rontaná a biciklisek esélyeit az autósok zöld hulláma. A lámpákat át kell hangolni, és talán túl sok közlekedési lámpa is van a fővárosban – mondta a városvezető, aki hangsúlyozta: a Fidesz az elmúlt három évben többet tett a kerékpáros közlekedésért, mint bárki az azt megelőző nyolc év alatt. Tarlós István elmondta is, segítséget kapott a 4-es metró építése az engedélyezési eljárás felgyorsításával, így több lehetőség marad a műszaki-pénzügyi befejezésre. A szerződéseket sikerült „kiegyenesíteni”, a megegyezéseket a kormány határozatban jóváhagyta – fűzte hozzá. Kijelentette, hogy amennyiben semmi rendkívüli nem történik, három év megfeszített munkája után, jövő tavasszal a négyes metró első szakasza átadható lesz.