Soltész Miklós kifejtette: társadalomfilozófiai kérdés segély helyett munkát adni, az azonban már gazdasági, hogy nem lehet eladósítani sem az országot, sem a családokat. Márpedig az eddigi segélyeket, támogatásokat hitelfelvételből pótolta az ország, a baloldal a válság előtt elkezdte „ezt az osztogató, pénzfelvevő, hitelfelvevő politikát, ami nem vezet sehova” – mondta az államtitkár.
A tervezett intézkedésekről szólva Soltész Miklós elmondta: a gyed extra a kismamák munkaerő-piaci visszatérését segítené. Ha valaki visszamegy dolgozni egy év után, „ugyanúgy megkapja a neki járó családi támogatásokat száz százalékosan és nincs korlátozva a munkában”, ha pedig megszületik még egy gyermek, dupla gyed járna, hogy a gyermekvállalásnak ne legyenek anyagi akadályai – részletezte.
Az alapképzésben résztvevő hallgatók "a minimálbérre beállított" kereset alapján kaphatják a gyedet – folytatta Soltész Miklós, hozzátéve: a master képzésben résztvevőknek a garantált minimálbér jelenti majd a gyed kiszámításának alapját. Jövőre a családi adókedvezmény kiterjesztésével – a járulékok leírásával – közel 250-260 ezer család sokkal nagyobb összeget tarthat meg gyermeknevelésre, 10-20 akár 50 ezer forintos nagyságrendben is – jelentette ki a szociális és családügyekért felelős államtitkár a Kossuth Rádióban.
Cikk: | Látványos siker a családtámogatás iskolába járáshoz kötése |
Cikk: | NFM: egyszerűbb lett a családtámogatások folyósítása |